Ēģiptes prezidents ticies ar Lībijas maršalu Haftaru

0

Ēģiptes prezidents Abdelfatahs al Sisi svētdien Kairā ticies ar Lībijas Nacionālās armijas komandieri maršalu Halīfu Haftaru, kura vadītie spēki kontrolē plašas teritorijas Lībijas austrumos un šomēnes sāka uzbrukumu galvaspilsētai Tripolei.

Kā, atsaucoties uz prezidenta pārstāvi, vēsta Ēģiptes oficiālais laikraksts “Al Ahram”, tikšanās laikā apspriesta “jaunākā notikumu attīstība Lībijā”. Sīkāka informācija netiek sniegta.

Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītas sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss un uz kontroli pār šo valsti pretendē divas konkurējošas valdības, no kurām viena bāzēta Tubrukā, valsts austrumos, bet otra – Tripolē.

Kā ziņots, Tubrukā bāzētajai valdībai lojālās armijas komandieris Haftars 4.aprīlī paziņoja, ka sāk ofensīvu, lai ieņemtu galvaspilsētu, kur bāzēta konkurējošā valdība, ko atbalsta Apvienoto Nāciju Organizācija.

Haftara galveno atbalstītāju vidū ir Krievija, Ēģipte, Apvienotie Arābu Emirāti un Saūda Arābija.

Jaunās sadursmes raisījušas bažas, ka Lībija varētu no jauna ieslīgt pilsoņkarā.

Kā svētdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO), kaujās Tripolē jau zaudējis dzīvību 121 cilvēks, bet ievainoto skaits sasniedzis 561.