Eiropas čempionāta vieglatlētikā otrajā dienā startē četri Latvijas sportisti

0

Šodien Eiropas čempionātā vieglatlētikā, kas norisinās Berlīnē, uz starta izies četri Latvijas sportisti.

Jau plkst.9.35 sacensības 50 kilometru soļošanā sāks Arnis Rumbenieks, plkst.11.42 priekšsacīkstes 400 metros būs Jānim Leitim, bet plkst.12.17 par vietu 800 metru pusfinālā cīnīsies Līga Velvere. Vakara sesijā plkst.20.52 400 metru barjerskrējiena pusfinālā spēkosies Maksims Sinčukovs.

Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Rumbenieks šosezon 50 kilometrus soļojis četrās stundās un sešās sekundēs, bet viņa personīgais rekords ir trīs stundas 58 minūtes un 35 sekundes. Ar savu šīs sezonas labāko rezultātu viņš Eiropā ieņem 25.vietu.

Pašlaik 30 gadus vecais Rumbenieks pirms diviem gadiem piedalījās Riodežaneiro olimpisko spēļu 50 kilometru soļošanā, kur izcīnīja 37.vietu. Gadu pirms tam pasaules čempionātā viņš šajā distancē bija 38.pozīcijā. Eiropas čempionātos viņš piedalījies arī sacensībās 20 kilometru distancē.

Tikmēr sprinteris Leitis šosezon 400 metrus skrējis 46,08 sekundēs, bet viņa personīgais labākais rezultāts ir 45,60 sekundes. Sezonas labākais rezultāts viņam pirms čempionāta Eiropā dod 40.vietu.

Pašlaik 29 gadus vecais Leitis 2010.gadā debitēja Eiropas čempionātā, piedaloties tāllēkšanas sacensībās. Divus gadus vēlāk viņš jau startēja trīs disciplīnās – tāllēkšanā, 400 metru sprintā un 4×100 metru stafetē. Tieši 400 metros viņš sasniedza savu labāko rezultātu, izcīnot devīto vietu.

Priekšsacīkstēs 400 metros būs četri skrējieni. Pusfinālā iekļūs katra skrējiena trīs labākie sportisti un vēl trīs labāko rezultātu īpašnieki no pārējiem sprinteriem.

Savukārt Velvere šosezon 800 metrus skrējusi divās minūtēs un 0,85 sekundēs, kas viņas personīgais rekords. Ar šo rezultātu viņa Eiropā atrodama 18.vietā.

Pašlaik 29 gadus vecā Velvere Eiropas čempionātos iepriekš startējusi 400 metru barjerskrējienā.

800 metros dāmām būs četri priekšskrējieni, no kuriem pusfinālā iekļūs katrā pirmajā trijniekā finišējušies sportisti un vēl četri labāko rezultātu īpašnieki no pārējiem.

Tikmēr Sinčukovs pirmdien priekšsacīkstēs sasniedza savu šosezon labāko rezultātu, 400 metrus barjeroto distanci veicot 50,39 sekundēs, kas ir 0,04 sekundes lēnāk kā viņa personīgais rekords. Viņš pirms šodienas sacensībām uzrādījis šosezon 37.labāko rezultātu starp Eiropas sportistiem.

Pašlaik 20 gadus vecajam Sinčukovam priekšsacīkstēs izdevās sasniegt piekto ātrāko laiku.

Finālā iekļūs katra pusfināla divi ātrākie sportisti un vēl divu labāko rezultātu īpašnieki no pārējiem barjersprinteriem.

Berlīnē Latvija būs pārstāvēta ar sešiem šķēpmetējiem – dāmu konkurencē startēs Līna Mūze, Madara Palameika un Anete Kociņa, bet vīru sacīkstēs piedalīsies Rolands Štrobinders, Gatis Čakšs un Patriks Gailums. Kā vēstīts, šķēpmešanas sacensībās nestartēs 2016.gada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, kurš dziedē traumu.

Tikmēr 200 metrus skries valsts rekordiste Sindija Bukša, 400 metros piedalīsies Gunta Latiševa-Čudare. Tāllēkšanā startēs Lauma Grīva, trīssoli lēks Elvijs Misāns, bet kārtslēkšanā piedalīsies Mareks Ārents. Savukārt maratona distancei pieteikti Ilona Marhele un Jānis Višķers.

Jau iepriekš bija zināms, ka daudzcīņā dāmām nestartēs Latvijas pēdējo gadu titulētākā vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, kura arī joprojām atgūstas no traumas.

Eiropas čempionāts Berlīnē notiks līdz svētdienai, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.