Erdoans: Turcija sāks jaunu militāro operāciju Sīrijas ziemeļos

0

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans trešdien paziņojis, ka tuvākajās dienās sāks jaunu militāro operāciju pret kurdu kaujiniekiem uz austrumiem no Eifratas upes Sīrijas ziemeļos.

“Mēs sāksim mūsu operāciju, lai izglābtu austrumus no Eifratas no separātistu organizācijām,” valdošās partijas locekļiem un armijas amatpersonām Ankarā paziņoja Erdoans.

“Mūsu mērķis nav amerikāņu karavīri,” viņš piebilda.

Erdoans plānus par jaunu militāro operāciju darījis zināmus pāris stundas pēc Savienoto Valstu paziņojuma par novērošanas posteņu izveidošanu Sīrijas ziemeļos gar Turcijas robežu.

Erdoans nosodīja ASV lēmumu, nodēvējot to par mēģinājumu aizsargāt teroristus, un solīja, ka Turcija ņems lietas savās rokās.

Turcija jau iepriekš iebilda pret šādu posteņu izveidošanu, apgalvojot, ka to mērķis būs pasargāt Sīrijas kurdu lielāko bruņoto formējumu – Tautas aizsardzības vienības (YPG).

Ankara uzskata YPG par Turcijā aizliegtā separātistu grupējuma Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) atzaru.

YPG kontrolē plašas teritorijas Sīrijas ziemeļos gar robežu ar Turciju. Vašingtona uzskata YPG par sabiedroto cīņā pret teroristu grupējumu “Islāma valsts” Sīrijā.

Turcija oktobra beigās apšaudīja YPG pozīcijas Sīrijas ziemeļos. Erdoans toreiz draudēja iznīcināt kurdu bruņotos grupējumus uz austrumiem no Eifratas upes, neskatoties uz ASV militāro klātbūtni reģionā.