Filozofijas doktors Mārtiņš Paparinskis ievēlēts ANO Konvencijas ekspertu komitejā

0

Filozofijas doktors Mārtiņš Paparinskis ievēlēts komitejā, kuras uzdevums ir veicināt ANO Konvencijas par robežšķērsojošo ūdensteču un starptautisko ezeru aizsardzību un izmantošanu īstenošanu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Londonas Universitātes koledžas asociētais profesors starptautiskajās publiskajās tiesībās ir arī 2016.gadā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) izveidotās Starptautisko un Eiropas tiesību neatkarīgo ekspertu padomes loceklis.

Konvencijas mērķis ir pastiprināt nacionālās un starptautiskās darbības pasākumus robežšķērsojošo ūdeņu aizsardzībai un ekoloģiskā līdzsvara nodrošināšanai.

Komitejā darbojas deviņi dažādu jomu eksperti, tostarp apkārtējās vides speciālisti, biologi, ķīmiķi, juristi, kuru uzdevums ir atvieglot, veicināt un aizsargāt Konvencijas īstenošanu, kā arī nodrošināt tās ieviešanas piemērošanu un atbilstību. Ekspertu darbam komitejā ievēl uz sešiem gadiem.

Vēlēšanas norisinājās ANO Konvencijas dalībvalstu 8.sesijas laikā no 10. līdz 12.oktobrim.

Konvencija tika pieņemta 1992.gadā Helsinkos un spēkā stājās 1996.gadā. To ratificējušās 43 ANO dalībvalstis. Latvija Konvenciju ratificēja 1996.gadā.