Forums LĪDERE maina apmeklētāju un lektoru dzīvi

0

Pagājuši trīs mēneši kopš 14. maija – dienas, kad norisinājās Solvitas Kabakovas dibinātais, jau otrais Latvijas aktīvo sieviešu izaugsmes un iedvesmas Forums LĪDERE. Drosme jaunām virsotnēm, spēks lieliem darbiem, atkal satikšanās un jaunas draudzības, pārdomas un noderīgas atziņas – šo visu visraibākajā emociju gammā varēja sajust un piedzīvot ne vien pasākuma apmeklētājas, bet arī lektores. Forums katrā no viņu dzīvēm ienesis pārmaiņas, ar ko dāmas arī labprāt dalījās siltā un saulainā 14. augusta pēcpusdienā viesmīlīgajā “Fabrikas Hercogs” restorāna terasē, kur norisinājās Forums LĪDERE lektoru atkal satikšanās pasākums.

Tik krāšņs un iespaidīgs, cik bijis pats Forums LĪDERE 2019, tikpat paliekošas un vārdos neizsakāmas ir arī emocijas, ko pasākums sniedzis katrai foruma skatītājai. To pierāda arī pateicības pilnās vēstules, ko lektores joprojām saņem no foruma apmeklētājām. Piemēram, viena no Foruma LĪDERE lektorēm,Triviumstrenere Linda Saulīte pasākumā dalījās ar personīgu pieredzes stāstu “Ar elpu zem ūdens” un joprojām saņem ļoti daudz vēstuļu no skatītājām, kuras apbrīno Lindas drosmi un spēju tūkstošiem klausītāju priekšā nolasīt savas dzīves drūmākās lappuses. Vairākās vēstulēs Linda saņem atzinību un nožēlu “kāpēc es šo nedzirdēju agrāk…”

Arī Līderības attīstības eksperte Olga Dzene norādīja, ka turpina saņemt vēstules no foruma skatītājām, uzsverot, ka raksta arī iepriekš nezināmas sievietes, kuras lūdz padomu, piemēram, karjeras jautājumos. Kā pati Olga norādīja – Forums LĪDERE 2019 bija viņas līdz šim lielākā uzstāšanās, kas, likumsakarīgi, radīja stresu par to, vai viss izdosies. Taču bailēm neesot bijis pamata: “Ieraugot to sieviešu mirdzošās acis un to, ka viņas māj ar galvu un atbalsta, es sajutos droši” – tā savās pārdomās par svarīgāko brīdi pasākumā dalījās Olga Dzene.

Uzstāšanās tik lielas auditorijas priekšā kā izaicinājums bijis arī dvēseles pavadonei un augu sievai Inin Nini. Viņa uzsvēra: “Priekš manis tā bija atļaušanās” un pateicās Solvitai par drosmi rīkot tik vērienīgu šāda veida pasākumu.

Ar savām pārdomām pēc Foruma LĪDERE 2019 dalījās arī uzņēmēja, alpīniste un sapņotāja Olga Kotova, kurai šis pasākums joprojām ir spilgtā atmiņā un šķiet kā īpašs, iedvesmas pilns notikums, svētki ikvienai sievietei. “Tā garša ir palikusi!” – uzsvēra Olga, atceroties emocijas un piedzīvoto forumā. Viņa norādīja, ka Forums LĪDERE ir tas viens no ļoti retajiem pasākumiem, kur ar lektoriem un auditoriju iespējams uzbūvēt ilgtermiņa attiecības.

Forums LĪDERE lielu daļu Latvijas aktīvo sieviešu iedvesmojis ne vien raudzīties pārmaiņu virzienā, bet arī licis patiešām kardināli mainīt savu ierasto ikdienas gaitu un paveikt to, ko pirms pasākuma nebija uzdrošinājušās darīt. Ar piemēriem, kad viens pasākums var pilnībā mainīt sievietes skatījumu uz dzīvi, dalījās Forums LĪDERE 2019 lektore, ginekoloģe un endokrinoloģe Astrīda Tirāne, kas tika atzīta par viena no iedvesmojošākajām lektorēm. Viņas tēma “Mūsdienu sievietes trauslums un spēks” iedvesmoja vairākas sievietes ne vien rakstīt vēstules, bet arī uzdrošināties un vēlmi pēc bērniņa pārvērst pavisam reālā iespējā kļūt par mammu. Daktere Tirāne stāstīja, ka vairākas sievietes nākušas pie viņas uz praksi, sakot, ka pēc foruma iedvesmotas “nāk pēc bērniņa”.

Kā norādīja Solvita Kabakova – nākošajā gadā Forums LĪDERE 2020 norisināsies 15. maijā Dailes teātrī un būs vēl iespaidīgāks, aktivitātēm un jauniem iespaidiem bagātāks, ļaujot krietni vairāk sieviešu klātienē izbaudīt īpašo un sievišķīgo foruma auru, iedvesmoties jauniem mērķiem, būt drosmīgām un nebaidīties izmantot dzīves sniegtās iespējas.