Ģ.Eliasa muzejā atklās ekspozīcija par karavīriem un kariem Jelgavā

0

Apkopojot vēstures liecības, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā tapusi un šodien plkst.12 tiks atklāta ekspozīcija “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem”, aģentūra LETA uzzināja muzejā.

Jaunajā ekspozīcijā apkopotas vēstures liecības par notikumiem, sākot no Livonijas līdz par Otrajam pasaules karam, akcentējot tieši Jelgavu un jelgavnieku lomu tajos.

Ģ.Eliasa vēstures un mākslas muzeja direktora vietniece Marija Kaupere aģentūrai LETA pastāstīja, ka līdz ar jaunās ekspozīcijas atklāšanu pabeigts darbs pie Kara zāles izveides muzeja pirmajā stāvā.

“Tā būs pastāvīga ekspozīcija, kuru papildina jau šā gada sākumā atklātā virtuālā ekspozīcija par kariem un karavīriem Jelgavā,” skaidroja Kaupere.

Virtuālās ekspozīcijas četros sižetos, kuru kopējais garums ir aptuveni divpadsmit minūtes, apmeklētāji var uzzināt par četriem kariem, ieraudzīt, kā mainījusies kara tehnika, karavīru apģērbs. Tāpat nozīmīga pievienotā vērtība ir iespēja sižetos redzēt kara ainas vēsturiskās Jelgavas vietās, kuras mūsdienās ir mainījušās līdz nepazīšanai. Izmantojot vēsturiskas fotogrāfijas, muzeja darbiniekiem izdevies pilnībā rekonstruēt, piemēram, Jelgavas tirgus laukumu, kura atmosfēru var izjust ar virtuālo briļļu starpniecību.