Gāzu ražotājs “AGA” investē 20 miljonus eiro rūpniecisko gāzu ražotnē Lietuvā

0

Rūpniecisko un medicīnisko gāzu ražošanas uzņēmums “AGA” Baltijā investēs 20 miljonus eiro jaunā ražotnē Ķēdaiņu brīvajā ekonomikas zonā, Lietuvā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Gaisa sadales rūpnīca ražos skābekli un slāpekli Baltijas tirgum. Šī ražotne sāks darbu 2020.gadā.

Ieguldījumu mērķis ir nodrošināt esošo un jaunu klientu arvien pieaugošo pieprasījumu pēc rūpnieciskajām gāzēm. Tā kā ražotne Ķēdaiņos būs “AGA” otrā gaisa sadales rūpnīca Baltijā, tā veicinās piegāžu uzticamību un produktu nodrošinājumu. Tas, ka ražošanas vieta atradīsies tuvāk daudziem klientiem, samazinās transportēšanas attālumu, attiecīgi nodrošinot pozitīvu ietekmi uz apkārtējo vidi. Uzņēmums “Linde Engineering” būvēs ražotni, kas būs augstākajā pakāpē automatizēta un tiks darbināta atbilstoši jaunākajiem drošības standartiem.

“Mēs vēlamies atbalstīt dinamisko rūpniecisko gāzu pielietojumu attīstību Baltijā, kā arī savu klientu strauji augošās investīcijas dažādos segmentos, piemēram, lāzergriešanā, elektronikā un pārtikas ražošanā,” informēja “AGA” uzņēmējdarbības attīstības vadītājs Baltijas reģionā Daļus Klīvis.

“Šī investīcija daudzējādi stiprina mūsu stratēģiju un vadošā gāzes uzņēmuma pozīcijas. “AGA” un “The Linde Group” tic, ka Baltijas tirgum ir ilgtspējīga izaugsme, un tādēļ šie uzņēmumi ir nolēmuši veikt investīcijas,” piebilda “AGA” tirdzniecības un mārketinga vadītāja Baltijas reģionā Johanna Ilikoski.

“AGA” ietilpst gāzu un inženierpakalpojumu uzņēmuma “The Linde Group” sastāvā un ir vadošais rūpniecisko gāzu uzņēmums Ziemeļeiropā.

SIA “AGA” pērn strādāja ar 20,825 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,1% lielāks nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās 2,1 reizi un bija 4,191 miljons eiro.

SIA “AGA” reģistrēta 1992.gadā. Tās pamatkapitāls ir 7 197 228 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Somijas kompānijai “AGA AB”.