Gibraltāra policija aizturējusi arestētā Irānas kuģa kapteini

0

Gibraltāra policija aizturējusi arestētā Irānas tankkuģa kapteini indieti un kuģa vecāko palīgu, ceturtdien pavēstīja Gibraltāra Karaliskā policija. Irānas kuģis arestēts aizdomās, ka tas, pārkāpjot Eiropas Savienības sankcijas, vedis naftu uz Sīriju.

“Tas notika pēc ilgas pārmeklēšanas uz kuģa, kur dokumenti un elektroniskās iekārtas tika izņemti un izvērtēti,” policija apliecināja paziņojumā.

Gibraltāra policija iztaujā abus vīriešus, kuriem “nodrošinātas viņu juridiskās tiesības un piekļuve konsulārajai pārstāvniecībai”.

Jau ziņots, ka tankkuģi “Grace 1” ar Panamas karogu 4.jūlijā pie Lielbritānijas aizjūras teritorijas Gibraltāra aizturēja britu policija un muita ar jūras kājnieku atbalstu. Kuģim ir noteikts arests.

Irāna nosodījusi tankkuģa arestu, to dēvējot par “nelegālu pārtveršanu” un skaidrojot, ka kuģis nav devies uz Sīriju.

Londona ceturtdien paziņoja, ka bruņoti Irānas kuģi mēģinājuši traucēt britu tankkuģa kursam Persijas līcī, bet ka tos esot atvairījis britu karakuģis.

Irānas Revolucionārā gvarde noliedza, ka tā būtu iesaistīta, vienlaikus brīdinot Lielbritāniju un ASV, ka tām nāksies “rūgti nožēlot” to, ka britu jūras kājinieki aizturējuši “Grace 1”.

Gibraltāra policija apliecināja, ka izmeklēšana turpinās un ka tankkuģis joprojām ir arestēts.