Ģimenes ārstus joprojām neapmierina e-veselības darbība

0

Šodien notikušajā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes sēde un biedru sapulcē ģimenes ārsti sniedza neapmierinošu vērtējumu e-veselības darbībai, aģentūru LETA informēja asociācijas prezidente Sarmīte Veide, kura 13.Saeimas vēlēšanās kandidēja no Latvijas Reģionu apvienības.

Veide informēja, ka sēdē un biedru sapulcē tika izskatīti aktuālie veselības aprūpes jautājumi, tostarp e-veselības darbība. “E-veselībā joprojām nav veikti nepieciešamie uzlabojumi ērtākai, ātrākai un drošākai lietošanai, kā arī pēdējā mēneša laikā atjaunojušies sistēmas darbības traucējumi,” norāda Veide.

Pēc viņas paustā, arī pārskatot veselības aprūpes finansēšanas jaunā modeļa ieviešanu ģimenes ārsti turpina saskatīt riskus pacientu veselībai un valsts budžetam ilgtermiņā, un līdz ar to aicinām jauno Saeimu atcelt Veselības aprūpes finansēšanas likumu.

Tāpat Veide norāda, ka, ņemot vērā līdzšinējo politisko virzību veselības nozarē, ir nepieciešams jauns veselības ministrs un cita, ilgtspējīga un Latvijai piemērota veselības politika.