Graudiņa/Kravčenoka spraigā cīņā zaudē Varšavas četru zvaigžņu turnīra “play-off” pirmajā kārtā

0

Latvijas vadošais sieviešu pludmales volejbola pāris Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka piektdien cieta zaudējumu Polijas galvaspilsētā Varšavā notiekošā Pasaules kausa četru zvaigžņu posma izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Turnīrā ar 26.numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 1-2 (17:21, 21:19, 12:15) piekāpās brazīlietēm Žosemarijai Alvešai un Liliānai Mestrini, kuras izliktas ar 22.numuru.

Pirmajā setā Latvijas pludmales volejbolistēm neizdevās radīt vērā ņemamu pretestību Brazīlijas pārim, piedzīvojot neveiksmi ar 17:21, tomēr otrajā setā viņas jau no paša sākuma ieguva solīdu pārsvaru, tehniskajā pārtraukumā dodoties ar vērā ņemamu 13:8 vadību. Lai arī pēc tam pārsvars tika nedaudz palielināts, brazīlietes tomēr parūpējās par intrigu, pietuvojoties līdz 19:20. Graudiņa/Kravčenoka vadību gan nosargāja un spēja izmantot setbumbu.

Līdz ar to cīņa turpinājās izšķirošajā – trešajā – setā. Iegūdamas 2:1 vadību, Latvijas sportistes gan nonāca iedzinējos ar 2:5. Pēc pašu paņemtā pārtraukuma Latvijas sportistes saņēmās un pārņēma iniciatīvu, panākdamas 8:6 vadību. Izšķirošajos brīžos abi dueti spēkojās punkts punktā, tomēr pašu kļūdas Graudiņai/Kravčenokai liedza gūt uzvaru šajā spēlē, kā rezultātu cīņu brazīlietes noslēdza ar trim punktiem pēc kārtas, trešajā setā triumfējot ar 15:12.

Tādējādi Graudiņa/Kravčenoka jau otrajā Pasaules kausa posmā pēc kārtas ierindojās dalītā 17.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas pārstāves G apakšgrupas pirmajā duelī ar 2-0 (21:17, 21:18) uzveica ar septīto numuru izliktās austrālietes Mariafu Artačo un Taliku Klensiju, kurām ticis septītais numurs, bet otrajā cīņā viņas ar rezultātu 1-2 (21:19, 17:21, 12:15) piekāpās pērn Jūrmalā Eiropas čempionātā bronzu izcīnījušajām vācietēm Šantalei Laburērai un Jūlijai Zudai, kuras turnīrā izliktas ar desmito numuru.

Pirms tam piektdien Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs nesasniedza šī posma posma izslēgšanas turnīru.

Ar 11.numuru izliktie Pļaviņš/Točs F apakšgrupas izšķirošajā mačā par vietu izslēgšanas turnīrā ar 1-2 (14:21, 21:18, 13:15) spraigā cīņā piekāpās ar piekto numuru izliktajiem spāņiem Pavlo Erreram un Adrianam Gaviram, kuri vēl svētdien triumfēja četru zvaigžņu turnīrā Ostravā.

Līdz ar to Latvijas duets šo turnīru noslēdzis dalītā 25.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Pļaviņš/Točs pirmajā mačā ar rezultātu 0-2 (22:24, 22:24) piekāpās katariešiem Šerifam Junussi un Ahmedam Tižanam, kuriem ticis 22.numurs.

Pirms tam vīriešu turnīra apakšgrupu sacensības pārvarēja Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri izslēgšanas sacensības sāks no pirmās kārtas.

Jau ziņots, ka pirms tam Varšavas turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Toms Šmēdiņš un Haralds Regža, kā arī Alise Lece/Ilze Liepiņlauska un Marta Ozoliņa/Agnese Caica, kuras savstarpējā mačā piekāpās tieši Graudiņai/Kravčenokai.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.