Grieķijas bijušais finanšu ministrs Varufakis EP vēlēšanās kandidēs Vācijā

0
Greek Finance Minister Yanis Varoufakis is pictured as he meets with Britain's Finance Minister George Osborne at 11 Downing Street in London on February 2, 2015. Greek Finance Minister Yanis Varoufakis was Monday set for talks with his British counterpart as he seeks to build support for a renegotiation of his country's 240-billion-euro ($270-billion) bailout in the face of German opposition. AFP PHOTO / MATT DUNHAM/POOL

Grieķijas bijušais finanšu ministrs Janis Varufakis nākamgad startēs Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Vācijā – valstī, ar kuras vadību Grieķijas parādu krīzes laikā Varufakim bija asas domstarpības, pavēstīja viņa dibinātā kustība.

Taupības politikas pretinieks vadīs sarakstu “Demokratie In Europa” (“Demokrātija Eiropā”). Šī Vācijas politiskā partija ir daļa no Varufaka izveidotās Eiropas kustības DiEM25.

Kaut arī Varufakis nav Vācijas pilsonis, politiķis un viņa kustība skaidro, ka viņš atbilst kritērijiem, lai kandidētu Vācijā kā Eiropas Savienība (ES) pilsonis, kuram šajā valstī ir dzīvesvietas adrese.

57 gadus vecais ekonomikas profesors paziņojumā apliecināja, ka viņa partija piedāvās “Eiropai zaļu, jaunu vienošanos – reālistisku, uzticamu, racionālu un nekavējoties īstenojamu politikas plānu visai Eiropai”.

Partija centīsies panākt, lai “”nodokļu oāzes” ES tiktu aizliegtas”, bet ārpus bloka robežām tās tiktu iekļautas melnajā sarakstā.

Partija sola iestāties par “jaunu ES budžetu”, lai finansētu zaļo infrastruktūru, nabadzības izskaušanu un imigrantu integrāciju.

Budžets daļēji tiktu finansēts no oglekļa dioksīda nodokļa un finanšu transakciju nodokļa.

Varufakis Grieķijas parādu krīzes laikā asi iebilda Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, kas palīdzības sniegšanu saistīja ar taupības pasākumu ieviešanu. Vēlāk Varufakis cildināja Merkeli par Vācijas robežu atvēršanu patvēruma lūdzējiem.

2016.gadā Varufakis izveidoja transnacionālu antiestablišmenta kustību DiEM25 (Kustība par demokrātiju Eiropā līdz 2025.gadam), mudinot uz “jaunu vienošanos” 2008.gada ekonomiskās krīzes skartajā ES.

Redzamāko kustības atbalstītāju vidū ir Kanāda žurnāliste Neomija Kleina, ASV domātājs Noams Čomskis un britu mūziķis Braiens Īno.