Gruzijas kinofestivālā izrādīs piecas latviešu filmas

0

Gruzijas pilsētas Tblisi kinofestivālā līdz 9.decembrim tiks izrādītas latviešu filmas “Mammu, es tevi mīlu”, “Ausma”, “Es esmu šeit”, “Melānijas hronika” un “Laika tilti”, aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Festivālā ar skatītājiem tiksies programmā iekļauto pašmāju spēlfilmu režisori – Laila Pakalniņa, Viesturs Kairišs, Jānis Nords un Renārs Vimba. Arī Lietuvu un Igauniju katru pārstāv piecas pilnmetrāžas filmas, vairākas no tām savulaik demonstrētas arī Latvijā.

Pasākumā paredzēta arī kino industrijas pasākumu sadaļa un divas paneļdiskusijas, kurās piedalās arī Latvijas pārstāvji – NKC ārvalstu sadarbības koordinatore Elīna Cire piedalīsies pieredzes apmaiņas diskusijā par kino industriju Baltijas valstīs, bet režisore Pakalniņa aicināta piedalīties diskusijā par šobrīd kino jomā aktuālo tēmu “sieviete kinoindustrijā”.

Tblisi kinofestivāls šogad notiek jau 19.reizi, un tā goda viesis ar savu filmu programmu ir britu kinorežisors Pīters Grīnevejs, bet starptautisko žūriju, kura vērtē Eiropas režisoru debijas filmas, vada šovasar Rīgā pabijušais lietuviešu kinorežisors Raimunds Baņonis. Festivālā ir arī atsevišķa Gruzijas programma un to vērtē ilggadējie Berlīnes kinofestivāla programmu kuratori Ulrihs un Ērika Gregori.

Festivālā tiek pasniegtas divas galvenās balvas – “Zelta Prometejs” labākajai filmai un “Sudraba Prometejs” labākajam režisoram. Pirms četriem gadiem “Sudraba Prometeja” balvu saņēma režisora Jura Kursieša filma “Modris”.