Gvaido sola apsvērt Maduro amnestiju

0
Venezuelan Vice President Nicolas Maduro greets the press as he arrives at the National Assembly in Caracas on March 8, 2013 to swear in as "president in charge". Venezuela's opposition leader Henrique Capriles charged Friday that the government was committing fraud by going ahead with the swearing-in of Nicolas Maduro as acting president following the death of Hugo Chavez. AFP PHOTO/Leo RAMIREZ

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš pasludinājis sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju, ceturtdien solīja apsvērt amnestiju prezidentam Nikolasam Maduro un viņa sabiedrotajiem, ja tie palīdzētu atjaunot demokrātiju valstī.

Opozīcijas kontrolētās Nacionālās asamblejas (parlamenta) spīkers Gvaido ceturtdien telekanālam “Univision” sniedza pirmos publiskos komentārus, kopš viņš trešdien pasludināja sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju.

Gvaido komentāri ir daļa no drīz pārraidāmas intervijas, kas publicēta “Univision” interneta vietnē.

Gvaido sacīja, ka amnestija ir iespējama jebkuram, kas būtu gatavs palīdzēt konstitucionālās kārtības atjaunošanā Venecuēlā.

ASV, Kanāda un vairāk nekā 10 Latīņamerikas valstis jau ir atzinušas Gvaido par prezidenta pienākumu izpildītāju.

Maduro tomēr negrasās atteikties no varas un uzstāj, ka ir demokrātiski ievēlēts uz otru prezidentūras termiņu. Venecuēlas armijas vadība ir paziņojusi, ka atbalsta Maduro.