“HansaMatrix” pārdošanas apmēri otrajā ceturksnī pieauga par 7%

0

Augsto tehnoloģiju uzņēmuma “HansaMatrix” 2018.gada otrā ceturkšņa pārdošanas apmēri salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieauga par 7%, šodien virtuālajā konferencē sacīja “HansaMatrix” valdes loceklis Māris Macijevskis.

Salīdzinājumā ar šā gada pirmo ceturksni pārdošanas apmēri otrajā ceturksnī pieauga par 12% un sasniedza 5,187 miljonus eiro. Macijevskis skaidroja, ka pārdošanas apmēri pieauga, jo šogad otrajā ceturksnī uzņēmuma noieta tirgos palielinājās konkrētas elektronikas deficīts.

Otrajā ceturksnī “HansaMatrix” koncerna pārdošanas apmēri salīdzinājumā ar 2017.gada otro ceturksni Baltijas valstīs pieauguši par 6%, tostarp no kopējā apgrozījuma veidoja 45%, bet Ziemeļvalstīs pārdošanas apmēri pieauga par 6%, veidojot 21% no kopējā apgrozījuma. Savukārt kompānijas pārdošanas apmēri pārējās Eiropas Savienības valstīs otrajā ceturksnī pieauguši par 30%, veidojot 31% no kopējā apgrozījuma, bet valstīs ārpus Eiropas Savienības pārdošanas apmēri samazinājušies par 63%, veidojot 2% no kopējā apgrozījuma.

Šā gada otrajā ceturksnī “HansaMatrix” koncerna apgrozījumā datu tīklu produkti veidoja 55% un industriālie produkti – 32%. Tāpat ierīču interneta produktu pārdošana veidoja 4% no apgrozījuma, bet pārējo produktu – 9% no apgrozījuma. Tostarp šā gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada otro ceturksni datu tīklu produktu pārdošanas apmēri auguši par 17%, ierīču interneta produktu pieauga par 43%, pārējo produktu pārdošanas apmēri pieauga par 1%, bet industriālo produktu pārdošanas apmēri samazinājušies par 7%.

Jau vēstīts, ka “HansaMatrix” koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 11,085 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt koncerna peļņa pieauga par 36,9%, sasniedzot 904 562 eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais finanšu pārskats.

Tostarp 2018.gada otrajā ceturksnī “HansaMatrix” koncerna apgrozījums pieaudzis par 7,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 5,187 miljoni eiro, bet koncerna peļņa augusi par 61,8%, sasniedzot 402 384 eiro.

Tāpat ziņots, ka “HansaMatrix” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 19,649 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 15,8% vairāk nekā 2016.gadā, bet koncerna peļņa pieauga trīs reizes – līdz 1,679 miljoniem eiro. Tostarp 2017.gada pirmajā pusgadā “HansaMatrix” koncerna apgrozījums bija 9,335 miljoni eiro, bet peļņa – 660 723 eiro.

“HansaMatrix” ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.