Helvijs Babris kļuvis par “SMScredit.lv BMX čempionāta” sezonas uzvarētāju

0

Par “SMScredit.lv BMX čempionāta” sezonas kopvērtējuma uzvarēju pagājušajā nedēļas nogalē pēc Mežaparkā notikušā noslēdzošā etapa kļuvis Helvijs Babris.

Pagājušajā nedēļas nogalē Mežaparkā pulcējās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas klubu sportisti, lai aizvadītu “SMScredit.lv BMX čempionāta” lielo finālposmu. Šis posms bija ļoti svarīgs cīņā par kopvērtējumu, jo sportisti cīnījās par dubultu punktu skaitu.

Apvienotajā elites un junioru grupā jau no priekšbraucieniem ritēja ļoti spraigas cīņas, jo nevienam no sportistiem neizdevās izcīnīt trīs uzvaras. Divas reizes savā priekšbraucienu grupā uzvarēja kopvērtējuma līderis Gabriēls Pabijansks no Lietuvas, bet pa uzvarai guva arī Babris, Mikus Strazdiņš, Kristens Krīgers un Niks Rožukalns.

Lielajā finālā tikmēr ātrākais izrādījās Babris, otrajā vietā finišēja Strazdiņš, bet trešajā – Krīgers.

Savukārt sezonas lielajā kopvērtējumā uzvarēja Babris, kuram sekoja lietuvietis Pabijansks un Ansis Uškaurs.

Šajā grupā meitenēm par posma uzvarētāju četru braucienu summā kļuva Vineta Pētersone, kura aiz sevis atstāja Airisu Galiņu un Kitiju Elsti. Kopvērtējumā triumfēja Galiņa, otrā pozīcija tika igaunietei Ketlinai Tekelei, bet trešā – Elstei.

Savukārt 15-16 vecu jauniešu grupā, dominējot visas dienas garumā, nepārspēts palika Ronalds Rītiņš. Lielajā finālā otro vietu ieņēma Baltkrievijas sportists Vladislavs Aļaškevičs, bet trešais bija Edvards Emīls Liberts, kurš kļuva par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju.

Amatieru 17+ grupā Mežaparka trasē pārliecinoši uzvarēja Toms Skujiņš, otrā pozīcija Kristapam Ezītim, bet trešā – Emīlam Jekševicam. Arī kopvērtējumā vīri šādā secībā aizņēma pirmās trīs vietas.

Tikmēr B14 grupā sezonas kopvērtējumā labākais bija Mikus Freimanis, B13 grupā Latvijas čempiona tituls pienācās Kristeram Biljardam. Vēl 12 gadus veco zēnu grupā par Latvijas čempionu kļuva Kristers Apels, B11 grupā triumfēja Reinārs Pavlovs, B10 grupā labākais bija Ralfs Spila, B9 grupā – Markuss Soļims. Tāpat B8 grupā kopvērtējumā uzvarēja Patriks Krauklis, B7 grupā Bruno Vanags, bet B6 grupā – Āris Koško.

Krūzeru 30+ grupā par Latvijas čempionu kļuva Alvis Lānso, bet krūzeru 17-29 grupā – Renārs Auga.

Meitenēm G15+ grupā par Latvijas čempioni kļuva lietuviete Veja Baskīte, G13-14 grupā sezonas kopvērtējumā uzvarēja un čempiones titulu ieguva Līva Lizeta Glāzere, G11-12 grupā triumfēja Mirjama Runa no Igaunijas, G8-10 grupā labākā bija Adelīna Kārkliņa, bet G7- grupā labākā bija  Ramona Bāre.