IeM Latvijā par paaugstinātas bīstamības objektiem noteikusi 432 objektus

0

Iekšlietu ministrija (IeM) Latvijā par paaugstinātas bīstamības objektiem noteikusi 432 objektus, kuru vidū pārsvarā ir degvielas uzpildes stacijas, minerālmēslu un naftas produktu termināļi, dzelzceļa stacijas.

Valdība pērn pieņēma noteikumus par paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanas un noteikšanas, kā arī civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas plānošanas un īstenošanas kārtību. Šie noteikumi paredz, ka paaugstinātas bīstamības objektus iedala A, B un C kategorijās.

Šajās kategorijās ietilpst objekti, kuros ražo, lieto vai uzglabā bīstamas vielas.

Valdība nākamnedēļ, 11.septembrī lems par paaugstinātas bīstamības objektu saraksta apstiprināšanu. A kategorijā iekļauti 45 objekti, piemēram, vairākas dzelzceļa stacijas, hidroelektrostacijas, naftas produktu termināļi un rūpnīcas. B kategorijā iekļauti 49 objekti, piemēram, naftas produktu bāzes, minerālmēslu ražotnes un citi objekti.

Savukārt C kategorijā pārsvarā ietilpst degvielas uzpildes stacijas.

Sarakstē minēta objekta nosaukums, adrese, darbības raksturojums un bīstamās vielas daudzums.

IeM norāda, ka sarakstā ietvertās informācijas veids un tās apjoms ir nepieciešams, lai objektos varētu veikt civilās aizsardzības prasību ievērošanas pārbaudes.

Sarakstā iekļaujama informācija tiks aktualizēta katru gadu.

Paaugstinātas bīstamības objekta īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam būs jāizstrādā, jāsaskaņo ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un jāapstiprina paaugstinātas bīstamības objekta civilās aizsardzības plāns.