Indonēzija pārtrauks valsts mēroga meklēšanas operāciju cunami un zemestrīču izpostītajā Sulavesi salā

0

Indonēzijas valdība piektdien pārtrauks valsts mēroga meklēšanas operāciju, kas tika sākta pēc pagājušajā mēnesī Sulavesi salā notikušajām zemestrīcēm un cunami, paziņojušas amatpersonas.

Sulavesi salu 28.septembrī satricināja divas zemestrīces. Otrā no tām bija 7,4 magnitūdas stipra un izraisīja cunami.

Nacionālā katastrofu vadības aģentūra ceturtdien informēja, ka bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 2073 un 87 725 cilvēki katastrofas dēļ palikuši bez mājām.

Visvairāk cilvēku gājuši bojā Centrālās Sulavesi provinces galvaspilsētā Palu.

“Nacionālā meklēšanas un glābšanas aģentūra nodos savu uzdevumu Palu pilsētas meklēšanas un glābšanas aģentūrai, un viņi turpinās darbu,” paziņoja Nacionālās Katastrofu vadības pārvaldes pārstāvis sakariem ar presi Sutopo Nugroho.

Viņš sacīja, ka, spriežot pēc jaunākajiem datiem, joprojām nav zināms, kas noticis ar 680 cilvēkiem, kuru mājas aprija dubļu straumes.

“Mēs joprojām nevaram noteikt pazudušo cilvēku skaitu, jo mēs joprojām ievācam datus,” norādīja Nugroho.

Viņš noliedza apgalvojumus, ka Indonēzijas valdība atteikusies pieņemt palīdzību no starptautiskajiem brīvprātīgajiem un humāno palīdzību, ko piedāvāja nevalstiskās organizācijas, kuru pārstāvji devās uz Palu.

Nugroho sacīja, ka iebraukšana Palu liegta 14 ārvalstu pilsoņiem, jo viņi nesadarbojās ar vietējām nevalstiskajām organizācijām, lai strādātu katastrofu skartajos reģionos, un viņiem nav bijušas līdzi lietas, kas nepieciešamas katastrofas skartajiem cilvēkiem un ko pieprasīja Indonēzijas valdība, piemēram strāvas ģeneratori un ūdens attīrīšanas iekārtas.

“Starptautiskie brīvprātīgiem, kas pabeiguši savu darbu Palu un kam nebija to priekšmetu vai kvalifikācijas rīkoties ar šo aprīkojumu, ir lūgti nekavējoties atstāt Palu,” sacīja Nugroho.