Itālijas policija izjauc gleznas zādzību, aizstājot to ar kopiju

0
Carabinieri Lieutenant Colonel Nicola Candido stands by a painting attributed to 20th century Italian paints Amedeo Modigliani determined by carabinieri as a fake, during a press conference announcing the conclusion of the preliminary phase of an investigation of 21 paintings seized by Carabinieri during an exhibition in 2017, 15 of which attributed to Modigliani, in central Rome, Wednesday, March 13, 2019. (AP Photo/Alessandra Tarantino)

Itālijas policija ir izjaukusi flāmu gleznotāja Pītera Brēgela jaunākā gleznas zādzību, aizstājot to ar kopiju, kuru aiznesa apmānītie zagļi, trešdien vēstīja Itālijas ziņu aģentūra ANSA.

Karabinieri (militarizētā policija) aizstāja vērtīgās gleznas oriģinālu ar kopiju baznīcā Spēcijas provinces Kastelnovo Magras pilsētā, kad bija uzzinājuši, ka pastāv tās nozagšanas risks.

“Gleznas oriģināls tika aizstāts ar kopiju pirms vairāk nekā mēneša,” un policija uzstādīja drošības videokameras, pastāstīja pilsētas mērs Daniēle Montebello.

Zādzība tika veikta trešdien, kad divi cilvēki ienāca baznīcā un aiznesa gleznu, kur redzama krustā sišanas aina, nezinot, ka tā ir kopija.

Žurnālistiem sākumā tika paziņots, ka ir nozagta “nenovērtējama” glezna, bet pēc dažām stundām viņiem tika pateikts, ka patiesībā ir nozagta kopija.

Zagļi vēl nav notverti.

ANSA ziņoja, ka gleznas oriģināls tika nozagts 1981.gadā, bet pēc dažiem mēnešiem tas tika atgūts.

Vietējā bīskapija informēja, ka 1979.gadā no šīs baznīcas tika nozagta cita vērtīga glezna, kas piedēvēta Antonijam van Deikam vai viņa Dženovas darbnīcai, bet vēlāk tā tika atrasta.