IZM sāks sarunas ar pašvaldībām par skolu tīkla attīstību

0

Šodien, rīt un parīt Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) notiks sarunas ar 14 pašvaldībām par skolu tīkla attīstību, ņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas uzstādījumus.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka “šobrīd konstruktīvas diskusijas par ilgtspējīga izglītības iestāžu tīkla izveidi ir būtiski svarīgas turpmāko lēmumu pieņemšanai”. Viņasprāt skolu tīkla attīstību nevar veidot, neņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas uzstādījumus.

“Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, pašvaldībām, sadarbojoties ar citām ieinteresētajām pusēm, ir jāveido demogrāfiskajai situācijai un citiem faktoriem atbilstošs, racionāls skolu tīkls,” pauda ministre.

Trīs dienu garumā sarunas notiks ar Liepāju, Rucavas novadu, Nīcas novadu, Grobiņas novadu, Pāvilostas novadu, Aizputes novadu, Priekules novadu, Vaiņodes novadu, Durbes novadu, Brocēnu novadu, Saldus novadu, Skrundas novadu, Kuldīgas novadu un Alsungas novadu.

IZM jau 2019.gada martā lūgusi pašvaldībām iesniegt izglītības stratēģijas un skolu tīkla attīstības plānus turpmākajiem trīs gadiem, sacīja ministrijā. Balstoties uz sniegto informāciju, ministrija turpina diskusijas par ilgtspējīga skolu tīkla izveidi, tādēļ tiek rosinātas “viens pret vienu” sarunas ar ministri un citiem vispārējās izglītības nozares pārstāvjiem.

Sarunu temati aptver pašvaldības redzējumu izglītības iestāžu tīkla attīstībai, jautājumus par izglītības izdevumiem pašvaldībā, kā arī ministrijas piedāvātā četru reģionu bloka modeļa ietekme attiecībā uz jau šobrīd apgūstamajiem Eiropas Savienības līdzfinansētajiem projektiem pašvaldībā, stāstīja ministrijā.

“Izglītības iestāžu tīkla sakārtošana nozīmē pārdomātus pašvaldību lēmumus resursu lietderīgai izmantošanai, respektējot katra novada un plānošanas reģiona īpatnības un attīstības modeļus, taču vienlaikus sekmējot arī kvalitatīvas izglītības pieejamību ikvienam skolēnam,” uzsvēra ministrijā.