Izstāžu zālē “ISSP Galerija ” atklās amerikāņu fotogrāfa Džeinsona Fulforda pirmo izstādi Latvijā

0

Izstāžu zālē “ISSP Galerija” šodien plkst.18 tiks atklāta amerikāņu fotogrāfa Džeinsona Fulforda pirmā izstāde Latvijā “Clayton’s Ascent” jeb “Kleitona lidojums”, aģentūru LETA informēja izstāžu zāles pārstāvji.

Amerikāņu fotogrāfa un izdevēja pirmajā izstādē Rīgā būs apskatāms darbs “Clayton’s Ascent”, kura nosaukums aizgūts no deviņu stundu lidojuma ar gaisa balonu 1835.gadā. Darba pamatā ir attēli, kas uzņemti laikā no 1997. līdz 2003.gadam, kad Fulfords ar motociklu apceļoja ASV.

Izstāžu zāles pārstāvji norādīja, ka Fulfords mākslas aprindās atpazīstams ar pretošanos savu darbu izstādīšanai tradicionālas baltā kuba galerijās, tā vietā viņš organizē neparastus, asprātīgus un rotaļīgus pasākumus. Savos darbos viņš pievēršas skatīšanās un domāšanas pieredzei, aicinot izstāžu apmeklētājus un lasītājus kļūt par aktīviem ekspozīcijas dalībniekiem. Mākslinieka instalācija un viņa performance atklāšanas pasākumā tiks veidota īpaši “ISSP Galerijai”.

Fulfords 2014. gadā saņēmis Gugenheima stipendiju. Izdevis monogrāfijas “Sunbird” (2000), “Crushed” (2003), “Raising Frogs for $$$” (2006), “The Mushroom Collector” (2010) un “Hotel Oracle” (2013). Kopā ar Tamāru Šopsinu izdevis foto grāmatu bērniem “This Equals That” un kopā ar Gregoriju Halpernu – “The Photographer’s Playbook”. Fulforda fotogrāfijas publicētas tādos medijos kā “The New York Times”, “Harper’s”, “Newsweek” un “Wire”.

Pasākumu atbalsta “ABLV Bank” valdes priekšsēdētāja vietnieks, mecenāts Vadims Reinfelds, ASV vēstniecībai Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome.