Jaguar Land Rover slēdza UK rūpnīcu divas nedēļas, kad Ķīna pārdošanas kritums

0

Jaguar Land Rover slēdz savu rūpnīcu Solihualā, Anglijā, divas nedēļas pēc tam, kad uzņēmums paziņoja par gandrīz 50% pārdošanas apjoma samazināšanos Ķīnā kā ievedmuitas nodoklis un tirdzniecības karš ar ASV ievainoto pieprasījumu.

Pēdējo mēnešu laikā Ķīnas automobiļu pārdošanas apjomi ir samazinājušies, un pagājušajā mēnesī pagājušā mēneša laikā nozares pārstāvji teica, ka samazinot ekonomiku un tirdzniecības ierobežojumus, patērētāji ir piesardzīgi.

“Kā daļu no uzņēmuma turpinātas stratēģijas rentablai izaugsmei,” Jaguar Land Rover “ir vērsta uz darbības efektivitātes sasniegšanu un saskaņos piegādi, lai vajadzības gadījumā atspoguļotu pieprasījumu pēc pieprasījuma visā pasaulē.” JLR pārstāvis teica paziņojumā.

Iekārta tiks aizvērtas divas nedēļas, sākot no 22. oktobra. Unite savienība teica, ka neviens darbs nebūtu zaudēts, jo stundas būtu banked.

Jaguar Land Rover, kas 2017.gadā būvēja gandrīz vienu trešdaļu no Lielbritānijas 1,67 miljoniem automašīnu, pagājušajā mēnesī paziņoja, ka vēl viena no savām rūpnīcām – Castle Bromwich – notiks trīs dienu nedēļā no oktobra līdz decembra sākumam.

Aptuveni 45 procenti automobiļu ražotāju pārdošanas ir dīzeļdzinēju modeļi, kurus dažās valstīs ir skārusi slaucīšana un nodokļu paaugstināšana, jo valdības cenšas samazināt gaisa piesārņojumu.

JLR ir arī brīdinājis par jebkuru Brexit radītā brīvas un neierobežotas tirdzniecības zaudējuma ietekmi uz Eiropas Savienību.