Jaunā Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili savā inaugurācijas runā kritizē Krieviju

0
Presidential candidate Salome Zurabishvili attends a news briefing dedicated to the results of the presidential election at her campaign headquarters in Tbilisi, Georgia November 28, 2018. REUTERS/David Mdzinarishvili

Jaunā Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili savā inaugurācijas ceremonijā svētdien aicinājusi Krieviju ievērot starptautiskās tiesības, norādot, ka tikai tad būs iespējamas mierīgas un vienlīdzīgas kaimiņattiecības.

Uzvarot novembrī notikušajās vēlēšanās, bijusī ārlietu ministre Zurabišvili ir kļuvusi par pirmo sievieti Gruzijas prezidenta amatā.

Viņa savā inaugurācijas runā kritizēja Krieviju par Abhāzijas un Dienvidosetijas valstiskuma atzīšanu.

Pēc 2008.gada Krievijas-Gruzijas kara Krievija atzina abus separātiskos reģionus par neatkarīgām valstīm un izvietoja tur savas armijas bāzes.

“Krievija ir okupējusi Abhāziju un Dienvidosetiju. Tas ir nepieņemami. Mēs to nepieņemsim,” uzsvēra Zurabišvili.

Dienvidosetija un Abhāzija veido 20% no Gruzijas teritorijas.

Gruzija un tās Rietumu sabiedrotie nosoda Dienvidosetijas un Abhāzijas okupācijas turpināšanu, kā arī pieprasa, lai Maskava atsauc savu lēmumu par to valstiskuma atzīšanu.

Zurabišvili solīja, ka Gruzija turpinās centienus pievienoties Eiropas Savienībai (ES) un NATO.

66 gadus vecā Zurabišvili bija Francijas vēstniece Tbilisi, bet pēc tam pievienojās Gruzijas diplomātiskajam dienestam. Aptuveni gadu viņa ieņēma Gruzijas ārlietu ministres amatu.