Jaunie ārsti meklēs atbildes uz jautājumu „vai viegli būt jaunam?”

0

Ceturtdien, 11. oktobrī uz pirmo konferenci „Vai viegli būt jaunam?” sanāks Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas jaunie ārsti – rezidenti un rezidentu apmācībā iesaistītās personas.

Ar konferences dalībniekiem tiksies slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, klātesošos uzrunās pārstāvji no Latvijas Jauno ārstu asociācijas, par jauno ārstu augstākajiem mērķiem un reālo dzīvi runās rezidente Vita Skuja, bet konferenci noslēgs slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists, RSU profesors Aivars Lejnieks, filozofiskā manierē meklējot atbildi uz jautājumu „vai viegli būt jaunam?”.

 „Esmu ārkārtīgi priecīga, ka beidzot vienkopus pulcēsies gan pieredzējušie, gan jaunie kolēģi ar mērķi domāt un runāt par tēmām ārpus medicīnas ikdienā tik ļoti ierastās diagnostikas un terapijas kastītes – par lielām, nozīmīgām un skaistām lietām, kas ļaus augt gan mums katram atsevišķi, gan kā slimnīcas kolektīvam kopumā,” norāda konferences lektore rezidente gastroenteroloģijā Vita Skuja. „Ja estētiska vide, sakārtoti un skaidri procesi prasa laiku un naudu un nereti ir ārpus mūsu tiešā ietekmes loka, tad kolektīva veidošana ir mūsu katra rokās jau šodien – sākot pašam ar sevi! Noteikti aicinu visus kolēģus – gan pavisam jaunus, gan jau daudz, daudz pieredzējušus nepalikt malā, iesaistīties un proaktīvi veidot rītdienas Austrumu slimnīcas kolektīvu jau tagad!”

Slimnīca ir bāzes vieta Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes studentu apmācībai. Rīgas Austrumu slimnīcā pašlaik strādā 247 rezidenti, kas ir 23% no visiem slimnīcā strādājošajiem ārstiem. Teorētiskās un praktiskās zināšanas šeit apgūst dažādu specialitāšu rezidenti un doktoranti 27 ārstu rezidentu studiju programmās.

Konferenci organizē Latvijas Jauno Ārstu Asociācija sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu un slimnīcas Atbalsta fondu. Konference notiks stacionārā „Gaiļezers”, Hipokrāta ielā 2, RSU studiju centra 3. auditorijā. Sākums plkst. 12:00, reģistrācija no plkst. 11:15.