Jauniešus aicina apmeklēt taku, kas ļauj izjust cilvēku ar īpašām vajadzībām ikdienu

0

Izraēlas nevalstiskā organizācija “Access Israel” (“Sasniedzamā Izraēla”) aicina ikvienu un, jo īpaši skolu jaunatni, šodien no plkst.15 līdz apmeklēt taku Rīgā, Kronvalda parkā, lai izjustu cilvēku ar īpašām vajadzībām ikdienu, aģentūru LETA informēja Izraēlas vēstniecībā Latvijā.

“Accessible Urban Trail for All” (“Visiem pieejamā pilsētvides taka”) ļauj izjust cilvēku ar īpašām vajadzībām ikdienu, pārvietojoties mūsdienu pilsētā, kur ik uz soļa jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem un izaicinājumiem.

NVO “Access Israel” ir 1999.gadā Izraēlā dibināta organizācija, kura pirmā šajā valstī par mērķi uzstādīja veicināt pieejamību un uzlabot dzīves kvalitāti gados vecajiem cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, atvieglojot pieejamību publiskajām un komerciālajām iestādēm, pasākumiem, transportam un pilsētas videi kopumā.

18 pastāvēšanas gadu laikā “Access Israel” darbība ir pārsniegusi Izraēlas robežas, organizācijai dodoties uz dažādām pasaules valstīm ar sociāla un izglītojoša rakstura  programmām un pasākumiem.

“Access Israel” Latvijā viesojas no 12.septembra līdz 17.septembrim. Vizītes laikā organizācijas pārstāvji tiksies ar Latvijas valsts un vairāku pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem, kā arī apmeklēs Rīgas, Jūrmalas un Cēsu skolas ar interaktīvām nodarbībām.