Jelgavā atklās publisko slidotavu zem jumta

0

Šodien Jelgavā tiks atklāta Pasta salas publiskās slidotavas sezona, un šogad tās darbu vairs neietekmēs laika apstākļi, jo slidotavai uzlikts jumts, aģentūra LETA uzzināja Zemgales olimpiskajā centrā.

Atklāšanas dienā, kad slidotavā ledus gan vēl nebūs uzliets, ieeja visiem būs bezmaksas, un ikviens interesents varēs braukt ar skrituļslidām, kā arī piedalīties dažādos konkursos un radošās darbnīcās bērniem. Uz slidotavu var nākt ar savām skrituļslidām vai arī tās nomāt.

Pēc slidotavas atklāšanas apmeklētāji Pasta salā varēs izzināt ārpusstundu nodarbību piedāvājumu Jelgavā, noklausīties koncertu pasākumā “ZinīBUMS” un piedalīties ballītē dīdžeja pavadībā.

Sākot ar rītdienu, katru dienu pilsētas publiskajā slidotavā ikvienam būs iespēja braukt ar skrituļslidām. Maksa par slidošanu un slidu nomu saglabāta iepriekšējo gadu līmenī.

Ledu slidotavā varēs sākt liet, kad āra gaisa temperatūra atdzisīs līdz plus desmit grādiem. Slidošanas sezona vairs nebūs atkarīga no laikapstākļiem – līdz ar jumta izbūvi ledum vairs netraucēs ne sniegs, ne lietus.

LETA jau ziņoja, ka Jelgavā, Pasta salā, publiskajai slidotavai uzbūvēts jumts, un projekta izmaksas ir aptuveni 450 000 eiro. Projektā ne tikai ar jumtu nosegta slidotava un blakus esošā slidotavas dzesēšanas iekārta, bet arī nodrošināta vietu segtām pārvietojamām skatītāju tribīnēm līdz 100 apmeklētājiem.

Slidotavas jumts ir īpašs ar to, ka tā būvniecībā tika izmantotas pētījumu centrā Ozolniekos tapušās liekti līmētās koksnes konstrukcijas – tērauda elementi paredzēti tikai savienojuma vietās un atsevišķās vietās kā palīgkonstrukcija jumta seguma stiprināšanai. Kopējais liekti līmētās koksnes apjoms objektā būs 112 kubikmetri, bet tērauda detaļu apjoms – 11 tonnas.