Jelgavā diskutēs par pilsētvides pielāgošanos klimata pārmaiņām

0

Šodien no plkst.10 Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) Jelgavā notiks diskusija par klimata pārmaiņu radītajiem riskiem un iespējām izmantot POIC datus, pielāgojoties Jelgavas klimata pārmaiņām, aģentūru LETA informēja pasākuma koordinatore Gunta Kalvāne.

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta Klimata zināšanu un inovāciju kopienas “Pioneers into Practice” programmā tika organizēta klimata speciālistu un interesentu prakse Jelgavā. Tajā tika identificēti iespējamie būtiskākie klimata pārmaiņu radītie riski, kā arī analizētas POIC uzkrāto un plānoto datu izmantošanas iespējas. Pasākumā tiks prezentēti iegūtie rezultāti, kā arī plānota rosinoša diskusija par rezultātu pielietojamību un perspektīvo attīstību nākotnē, lai laicīgāk un efektīvāk pielāgotos klimata pārmaiņu apdraudējumiem.

“Pioneers into Practice” ir klimata zināšanu un inovāciju kopienas “Climate-KIC” atbalstīta izglītības un mobilitātes programma profesionāļiem, kurā apvienojas industrijas pārstāvji, mazie uzņēmumi, augstākās izglītības iestādes, zinātnes institūti, valsts un nevalstiskās institūcijas.