Jelgavā notiekošajā Starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā uzvarējis tēlnieks no Krievijas

0

Jelgavā 12.Starptautiskajā Smilšu skulptūru festivālā “Summer Signs” pirmo vietu ieguvis Aleksandrs Skarednovs no Krievijas ar skulptūru “Sarkanā grāmata”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Otro vietu ieguvis Jakubs Zimačeks no Čehijas ar skulptūru “Čūskas”, bet trešo vietu – Pļeksijs Poda no Ukrainas.

Šogad festivāla konkurss Jelgavā vienkopus pulcēja 15 profesionālus tēlniekus no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas un Krievijas. Festivāla tēma veltīta dzīvnieku pasaulei, kuru mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Smilšu skulptūru parks, kurā iespējams redzēt 16 lielformāta skulptūras dzīvnieku pasaules tematikā, apmeklētājiem būs atvērts rīt, 9.jūnijā, no plkst.10 līdz 24 un 10.jūnijā no plkst.10 līdz 23.

Kā norāda organizatori, mākslinieki šī gada festivāla tēmu interpretē dažādi, tomēr katrs darbs atspoguļo autora uzskatus un redzējumu par to, kāda ir dzīvnieku pasaule. Daži savvaļu saredz harmonijā ar cilvēkiem, darbos veicinot cilvēku un dzīvnieku draudzību. Citi attēlo dabas skarbumu un patiesumu, skulptūrās iekļaujot mirkļus no reālās savvaļas dzīves. Savukārt daži no māksliniekiem šim darbam pieiet ar humoru un filozofiju attēlojot evolūcijas procesu.