JKP potenciālajiem partneriem iesniegs redzējumu par valdības darba plāna projektu

0

Jaunā konservatīvā partija (JKP) šodien potenciāliem partneriem iesniegs savu redzējumu par valdības darba plāna projektu.

Savukārt pirmdien, 12.novembrī, plkst.13 JKP paredzēta tikšanās ar iespējamajiem koalīcijas partneriem.

Premjera amatam nominētais JKP līderis Jānis Bordāns uzskata, ka ceturtdien notikusī pirmā sarunu kārta ar potenciālajiem sadarbības partneriem ir tuvinājusi politiķus veiksmīgai valdības izveidei. Politiķis ceturtdien žurnālistiem atkārtoti pauda, ka iespēju izveidot veiksmīgu valdību vērtē kā 80% pret 20%.

Bordāns norādīja, ka ceturtdien tika noslēgta pirmā sarunu kārta ar visām partijām, kas varētu darboties viņa vadītajā valdībā – “KPV LV”, “Attīstībai/Par!”, nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Jauno Vienotību”.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Bordānam devis divas nedēļas, lai izveidotu valdības aprises un jaunajai valdībai nodrošinātu Saeimas vairākuma atbalstu. Ja līdz tam netiks panākta vienošanās, Valsts prezidents aicinās citu premjera kandidātu veidot valdību.

Prezidents sagaida, ka ar viņu tiks saskaņoti iespējamie ārlietu un aizsardzības ministru kandidāti.

Bordāns ir par 80% pārliecināts, ka viņa veidoto valdību apstiprinās, trešdien pēc tikšanās ar Vējoni viņš atzina žurnālistiem. Tomēr viņš uzreiz piebilda, ka no tā dēvētajām labēji centriskajām partijām jaunās valdības veidošanā nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību.

Visas piecas tā dēvētās labēji centriskās partijas ir paudušas gatavību sarunām ar Bordānu un JKP par valdības veidošanu.