Jonasam trešā vieta pasaules čempionāta posma pirmajā braucienā

0

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien izcīnīja trešo vietu Itālijā notiekošā sezonas 11.posma pirmajā braucienā.

Pirmajā braucienā uzvaru guva amerikānis Tomass Kovingtons, kuram sekoja latvieša komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas un Jonass.

Jau pašā startā vadībā izvirzījās Prado, tomēr tā noslēgumā viņu apsteidza sestdien kvalifikācijā uzvarējušais Kovingtons, pēcāk diezgan pārliecinoši palielinot vadību un izcīnot uzvaru. Savukārt Jonass jau no paša sākuma iekārtojās trešajā pozīcijā, bet pirmā brauciena beigās viņu apdraudēja Bens Vatsons no Lielbritānijas, taču latvietis noturēja vietu pirmajā trijniekā.

Pirms tam sestdien Jonass kvalifikācijā bija tikai piektais, kamēr uzvaru izcīnīja Kovingtons.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē pēc desmit posmiem un viena brauciena 11.etapā līderis ar 454 punktiem ir Jonass, bet otrais ar iekrātiem 440 punktiem ir Prado. Tikmēr trešajā pozīcijā ar 344 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš pirmajā braucienā bija piektais.

Sezonas desmit posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien Kārlis Sabulis izcīnīja augsto sesto vietu Eiropas čempionāta septītajā posmā 250 kubikcentimetru klasē (EMX250).

Šis Sabulim bija veiksmīgākais šīs sezonas Eiropas čempionāta posms.

Sezonas kopvērtējumā vadībā ar 228 punktiem atrodas francūzis Matīss Buaramī, kurš šajā posmā bija ceturtais, kamēr Sabulis ar 99 punktiem pakāpies uz 13.pozīciju. Tikmēr vēl viens latvietis Tomass Šileika ar 35 punktiem ir 25.pozīcijā.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi.