Jūgendstils rīgas klusajā centrā

0

Jūgendstila arhitektūra ir viens no Rīgas lepnumiem un tā ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tik liels skaits krāšņu jūgendstila ēku nav sastopams nekur citur pasaulē.

Pastaiga ved cauri Vecrīgai uz jūgendstila rajonu Rīgas centra klusajā daļā, kur apskatāmas arhitekta Mihaila Eizenšteina projektētās ēkas. Katra no tām ir mākslas darbs. 

Gida pavadībā jūs izstaigāsiet slaveno Alberta ielu, kur apskatāmas dažādas jūgendstila ēkas – gan rotājumiem pārbagātas, gan pieticīgākas, gan arī nacionālā romantisma stila ēkas. Visas šīs ēkas ir ne tikai dekoratīvas, bet arī ļoti funkcionālas. 

Jūgendstila ēkas rotātas ar dažādiem simboliem un mitoloģiskiem tēliem, katrs no tiem stāsta savu stāstu. Biedējošas lauvas un kliedzošu vīriešu maskas līdzās mierīgām sieviešu sejām, mistiskas sfinksas, rūpīgi veidoti ziedi, putni un dzīvnieki – tēlu pārbagātībā ir viegli pazaudēties. Profesionāli gidi jums izskaidros simbolu nozīmi un izstāstīs daudz teiku un leģendu, kas apvij Rīgas jūgendstila ēkas.