Junkers: ASV neizdosies sašķelt ES

0

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien paziņojis, ka ASV centieni tirdzniecības jautājumos sašķelt Eiropas Savienību (ES) “ir veltīgi”.

Junkers, kuram nākamnedēļ Vašingtonā paredzēta tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, cer pārliecināt viņu atcelt nesen ieviestos muitas tarifus uz Eiropā ražoto tēraudu un alumīniju, kā arī atmest ieceri piemērot muitas tarifus arī automašīnām.

Preses konferencē EK prezidents izteicās, ka vēlas Trampam izskaidrot tirdzniecības pamatprincipus, ko līdz šim viņam neesot izdevies panākt.

“Eiropas Savienība un tās kopīgais tirgus ir nedalāms,” atbildot uz jautājumu par Trampa centieniem slēgt divpusējas vienošanās ar atsevišķām dalībvalstīm, uzsvēra Junkers. “Visi mēģinājumi sašķelt eiropiešus ir velti.”

EK paziņojusi, ka Junkers ar Trampu pārrunās transatlantiskās tirdzniecības uzlabošanu un ekonomiskās sadarbības nostiprināšanu.

Kā ziņots, Tramps martā paziņoja par tērauda importa aplikšanu ar 25% lielu muitas nodevu un par desmit procentu lielu muitas tarifu piemērošanu alumīnija importam.

Sākotnēji Vašingtona izdarīja izņēmumu ES un dažiem citiem tuvākajiem sabiedrotajiem, šos tarifus nepiemērojot, taču šis izņēmums tika atcelts jūnija sākumā.

Tas lika Briselei nākt klajā ar pretpasākumiem, apliekot ar muitas nodevām virkni ASV ražojumu.

Uz to Vašingtona savukārt reaģēja, paziņojot, ka apsver iespēju aplikt ar muitu Eiropā ražotos automobiļus.

Turklāt ASV draudējušas vērst sankcijas pret tiem Eiropas uzņēmumiem, kas turpinās darījumus ar Irānu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here