Jūrmalā norisināsies Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa fināls

0

Dzintaru koncertzālē šodien plkst.19 norisināsies Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa fināls, kurā sacentīsies 16 dalībnieki, aģentūru LETA informēja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Konkursa finālam kvalificējušies dziedātāji no Dienvidkorejas, Slovēnijas, Dienvidāfrikas, Austrālijas, Baltkrievijas, Itālijas, Rumānijas, Grieķijas, Krievijas, Brazīlijas, Vācijas, Meksikas un Kenijas.

Pusfinālam bija kvalificējušies pašmāju dziedātāji Kalvis Kalniņš, Līga Gita Zīriņa un Rihards Millers, kuri tomēr neguva pietiekami augstu žūrijas vērtējumu, lai piedalītos finālā.

Jaunos dziedātājus konkursā vērtē žūrija, kuras sastāvā ir prestižāko pasaules opernamu direktori no Londonas Karaliskā Koventgārdena, Berlīnes, Drēzdenes, Diseldorfas, Madrides, Hamburgas, Maskavas Lielā teātra un citiem opernamiem. Latviju konkursa žūrijā pārstāvēs Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Gabora (1924-1994) vārdā nosauktais jauno vokālistu konkurss pirmoreiz norisinājās 1982.gadā. Gabors jau no karjeras pirmsākumiem iesaistījās jaunu talantīgu dziedātāju atklāšanā un popularizēšanā, un tieši viņš savulaik ierosināja rīkot konkursu jeb “jauno vokālistu biržu” bez stingri akadēmiskas ievirzes, kurā dziedātāju talantu un briedumu vērtētu nevis akadēmiskie vokālie pedagogi, bet operu un festivālu vadītāji, mūzikas popularizētāji un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.