Kaimiņš: Piemērotie drošības līdzekļi pārkāpj Satversmē minētās deputāta tiesības

0
Partijas "KPV LV" valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš piedalās partijas "KPV LV" preses konferencē.

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) uzskata, ka ar noteiktajiem drošības līdzekļiem ir pārkāptas Satversmē minētās deputāta tiesības, jo bez parlamenta piekrišanas nevar tikt aprobežota viņa personas brīvība.

Deputātam kā drošības līdzekļi ir noteikti aizliegumi patstāvīgi uzturēties dzīvesvietā un aizliegums izbraukt no valsts.

Kaimiņš atsaucas uz Satversmes 29.pantu, kurā cita starpā teikts, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, ne citādi aprobežot viņa personas brīvību, ja tam nepiekrīt Saeima. Parlaments pagājušajā nedēļā nolēma, ka atļauj tiesībsargiem veikt Kaimiņa aizturēšanu un kratīšanas veikšanu.

Politiķis uzsver, ka ir nepieciešama atļauja jebkurai Saeimas deputāta imunitātes ierobežošanai. Parlaments nav lēmis par atļauju viņam piemērot kādu drošības līdzekli, uzsver Kaimiņš.

Deputāts kā piemēru, kad būšot apgrūtināta viņa kā deputāta darbība, norādīja gan uz plāniem piedalīties sarunu festivālā “Lampa”, kas nedēļas nogalē notiks Cēsīs, gan uz plāniem tikties ar vēlētājiem.

Kā ziņots, KNAB iesniegtā sūdzība jeb denunciācija nav politiski mērķēta, bet ir saistīta ar mērķi pārņemt uzņēmumu “Eco Baltia”, šodien preses konferencē sacīja uzņēmējs, “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs, kuram piemērots aizdomās turamā statuss.

KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu pagājušajā nedēļā aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, “KPV LV” līdzpriekšsēdētāju Zakatistovu un Tamužu. Vēlāk gan trijotne atbrīvota un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Balstoties uz KNAB preses paziņojumā un aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, no kriminālprocesa materiāliem izriet, ka 2016.gada pavasarī Tamužs vienojās ar politiskās organizācijas valdes locekli, ka personu grupā izkrāps finanšu līdzekļus lielā apmērā no kāda uzņēmuma, ko KNAB apzīmējis ar burtu “B”, nolūkā tos novirzīt politiskās organizācijas nelikumīgai finansēšanai.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs paziņojis uzņēmuma “B” valdes priekšsēdētājam, ka vēlas nolīgt kādu personu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. 2016. gada 1.jūnijā tika noslēgts līgums starp uzņēmumu “B” un uzņēmumu “Per capita” par konsultāciju sniegšanu. “Firmas.lv” dati liecina, ka “Per capita” pilnībā pieder Zakatistovam.

Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu tika noslēgts arī 2016.gada 30.decembrī. Saskaņā ar līgumu, ik mēnesi uzņēmums “B” pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz “Per capita” bankas kontu.