Kamaniņu sporta divnieku ekipāžas un sievietes Siguldā aizvada Pasaules kausa sestā posma sacensības

0

Startējot vadošajiem Latvijas kamaniņu sportistiem, šodien Siguldā norisināsies Pasaules kausa izcīņas sestā posma sacensības vīriešu divnieku ekipāžām un sievietēm.

Divniekiem pirmais brauciens sāksies plkst.14.45, bet otrajam starts tiks dots plkst.16.05. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “Best4Sport TV”.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs brāļi Juris un Andris Šici, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš. Šiciem un Putinam/Marcinkēvičam jau bija nodrošināta vieta pamatsacensībās, kamēr Gudramovičs/Kalniņš piektdien uzvarēja Nāciju kausā, kas kalpoja kā kvalifikācija posmam.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekos līderi ar 625 punktiem ir vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, bet dalītu otro vietu ar 516 punktiem ieņem austrieši Tomass Šteiss/Lorencs Kollers un Tobiass Vendls/Tobiass Arlts.

Aiz pirmā trijnieka ar 381 punktu seko Šici, devītajā vietā ar 302 punktiem ir Putins/Marcinkēvičs, bet 16.pozīciju ar 71 punktu ieņem Gudramovičs/Kalniņš.

Savukārt dāmām pirmais brauciens sāksies plkst.17.30, bet otrajam sākums būs plkst.18.55.

Latviju šajā posmā pārstāvēs Ulla Zirne, Elīza Cauce un Kendija Aparjode. Zirnei un Caucei jau bija garantēta vieta pamatsacensībās, kamēr Aparjode piektdien svinēja uzvaru Nāciju kausā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ir vāciete Natālija Geizenbergere, kura iekrājusi 612 punktus, bet otrā ar 595 punktiem ir viņas tautiete Jūlija Taubica.

Tikmēr Cauce ar 277 punktiem ir astotā, Zirne iekrājusi 181 punktu, kas dod 14.pozīciju, kamēr Aparjodei ir tikai viens punkts mazāk.

Svētdien paredzētas kungu un komandu stafetes sacensības.

Pasaules kausa posms Siguldā šajā nedēļas nogalē norisināsies 26.reizi vēsturē, bet pēcolimpiskajā sezonā šajā Latvijas pilsētā viesosies 110 sportisti no 23 valstīm.

Pēc šī posma pasaules labākajiem sportistiem būs viena brīva nedēļa, bet janvāra beigās Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts, bet pēc tam februārī Oberhofā būs arī Eiropas meistarsacīkstes.

Šajā Pasaules kausa sezonā paredzēti deviņi posmi, sezonai noslēdzoties februāra izskaņā Sočos.