Kampaņā “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” skolēnus izglītos par satiksmes drošības un vides jautājumiem

0

Kravas mašīnu ražotājs “Volvo Truck Latvia” un atkritumu apsaimniekotājs “ZAAO” ar sociālu kampaņu “Apstājies. Paskaties. Pamāj” izglītos bērnus pat satiksmes drošības un vides jautājumiem, aģentūru LETA informēja “Volvo Truck Latvia” pārstāve Iveta Ozola.

Kampaņā “Apstājies. Paskaties. Pamāj” izglītos bērnus, kā jāuzvedas uz ceļa smago automašīnu tuvumā, tostarp redzot atkritumu savācējmašīnas. Kampaņas sezonas atklāšana notiks 26.septembrī dabas un tehnoloģiju parkā “Urda”.

“Volvo Truck Latvia” un “ZAAO” drošības kampaņas nodarbībās līdz 2019.gada maijam 1.-4. klašu skolēni varēs gūt gan teorētiskas zināšanas par ceļu satiksmes drošības noteikumu ievērošanu, gan praktiski izzināt, kā ir būt smagās automašīnas šoferim un kā gājējiem pareizi rīkoties uz ceļa. Tostarp dabas un tehnoloģiju parks “Urda” piedāvās piedalīties vides izglītības nodarbībās, kuras sevī ietver došanos dabas izziņas takā, darbošanos eksperimentu klasē un ekskursiju pa poligonu “Daibe”, lai reālajā vidē redzētu, kas notiek ar atkritumiem pēc tam, kad tos iemet atkritumu konteinerā.

Uz pirmo nodarbību, kas notiks 26.septembrī, ir pieteikušies vairāk nekā 170 skolēni no piecām Latvijas skolām. Šajā mācību gadā apvienotās nodarbības notiks reizi mēnesī. Nākamās nodarbības 2018./2019.mācību gadā ir plānotas 31.oktobrī, 28.novembrī, 5.decembrī, 30.janvārī, 27.februārī, 27.martā, 24.aprīlī un 29.maijā.

Pagājušā mācību gadā kampaņas “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” laikā zināšanas par ceļu satiksmes drošību ieguva 712 bērni.

Kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” ir daļa no “Volvo Trucks” globālās iniciatīvas, kuras mērķis ir novērst bērnu bojāeju satiksmes negadījumos uz ceļa. Kampaņā drošas uzvedības apmācībās kopš 2015.gada piedalījušies jau vairāk nekā 100 000 bērnu 13 pasaules valstīs, tajā skaitā – Somijā, Dānijā, Brazīlija un citās. “Volvo Trucks” ir pirmais Eiropas kravas automašīnu ražotājs, kurš iniciējis sociālo kampaņu visu satiksmes dalībnieku drošībai.