Kanādas kriptovalūtu biržai prezidenta nāves dēļ kļūst nepieejami miljoniem dolāru

0

Kanādas kriptovalūtu birža “Quadriga CX” pēc sava prezidenta Džeralda Kotena pēkšņas nāves ir nonākusi finanšu grūtībās, jo Kotens paņēma līdzi kapā paroles kontiem, kuros ir 180 miljoni Kanādas dolāru (120 miljoni eiro), otrdien paziņoja šī birža.

“Quadriga CX” pirmdien panāca bankrota aizsardzību pret kreditoriem, ko bija lūgusi pēc nedēļām ilgiem mēģinājumiem “atrast un nodrošināt mūsu ļoti ievērojamās kriptovalūtu rezerves”, teikts biržas paziņojumā.

Jaunskotijas provinces augstākā tiesa piešķīra bankrota aizsardzību, ko bija lūgusi Kotena atraitne Dženifera Robertsone šī uzņēmuma vārdā. “Quadriga CX” arī ir apturējusi valūtu tirdzniecību uz savas platformas.

“Quadriga CX” janvāra vidū paziņoja, ka Kotens 9.decembrī miris 30 gadu vecumā no Krona slimības komplikācijām, kad viņš kā brīvprātīgais strādāja bāreņu namā Indijā.

Robertsone liecībā tiesai paziņoja, ka kompānija nav spējusi piekļūt aizšifrētam datoram, ko Kotens izmantojis kriptovalūtu uzglabāšanai, kuras pienākas 115 000 lietotājiem.

“Es nezinu paroli vai atkopšanas atslēgu. Neraugoties uz atkārtotiem un centīgiem meklējumiem, man neizdevās atrast, ka tās būtu kaut kur uzrakstītas,” paziņoja Robertsone.

Eksperts, kas mēģināja uzlauzt šifrus, “ir guvis ierobežotus panākumus, atgūstot dažas [kriptovalūtu] monētas un kādu informāciju no Džerija mobilajiem telefoniem un cita datora, bet ne no galvenā datora, ko viņš izmantoja uzņēmējdarbībā,” piebilda Kotena atraitne.

“Quadriga CX” digitālā platforma nodrošina tirdzniecību ar kriptovalūtām “Bitcoin”, “Litecoin” un “Ethereum”.