Ķīna sola atvieglot ārzemnieku piekļuvi Tibetai

0

Ķīnas valdība Tibetā paziņojusi, ka tiks palielināts ārvalstu tūristu skaits, kas apmeklē šo reģionu, kuram piekļuve lielā mērā ierobežota, kā arī samazinās gaidīšanas laiku apmeklējuma atļauju saņemšanai. Vienlaikus ASV turpina vērst spiedienu uz Ķīnu centienos panākt atvieglotu piekļuvi ASV amatpersonām un žurnālistiem.

Tibetas valdība uz pusi samazinās laiku, kas ārvalstu tūristiem noteikts ieceļošanas atļaujas saņemšanai, un ārvalstu tūristu skaitu palielinās par 50%, piektdien oficiālajā laikrakstā “Tibet Daily” norādīja reģionālās valdības priekšsēdētājs Kižala.

Tibetas apmeklējumam ārvalstu tūristiem jāpiesakās īpašu atļauju saņemšanai, kas reti tiek piešķirtas žurnālistiem un diplomātiem.

ASV prezidents Donalds Tramps decembrī parakstīja likumu par atbildes pasākumiem saistībā ar piekļuvi Tibetai, ar kuru tiek vērsts spiediens uz Ķīnu, lai panāktu lielāku Tibetas atvērtību ārpasaulei. Ar šo likumu ieceļošana ASV liegta Ķīnas amatpersonām, kas ir atbildīgas par piekļuves ierobežošanu Tibetai.

Pekina šo likumu nosodījusi, to dēvējot par iejaukšanos Ķīnas iekšējās lietās un sūrojoties, ka tādējādi tiek nodarīts “nopietns kaitējums” attiecībām ar Vašingtonu.