Kinoteātros notiks “Lielā Kristapa” balvas ģimenes dienu seansi

0

Rīgas kinoteātros šodien un 11.novembrī kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ģimeņu dienu seansi, aģentūru LETA informēja balvas rīkotāju pārstāve Signe Valtiņa.

Plkst.10 notiks skaņu radošā darbnīca ar ritma meistaru Nilu Īli, savukārt 11.novembrī plkst.10 radošajā darbnīcā bērni aicināti piedzīvot rītu kopā ar “Brain Games” galda spēlēm, iemēģinot savas prasmes un veiklību dažādās iztēli rosinošās spēlēs.

Mazie skatītāji kopā ar vecākiem, vecvecākiem vai draugiem divos rīta seansos varēs noskatīties arī filmas “Paradīze 89”, “Bille” un “Turpinājums”.

Paralēli ģimenes dienu programmai šodien kinoteātrī varēs skatīties “Lielajam Kristapam” nominētās filmas “Baltu ciltis. Eiropas pēdējie pagāni”, “Tēvs nakts”, kā arī starptautisku atzinību guvušo filmu “Elpa marmorā”.

Kā ziņots, līdz 13.novembrim norisinās Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pasākumu programma. Šogad balvai vairākās kategorijās tika pieteiktas kopskaitā 58 filmas. Kategorijā “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma” nominētas filmas “Baltu ciltis. Pēdējie Eiropas pagāni”, “Laika tilti”, “Mērijas ceļojums”, “Mūris” un “Turpinājums”.

“Lielā Kristapa” laureātus noteiks starptautiska žūrija, kas darbosies festivāla laikā. Balva dibināta 1977.gadā, bet kopš 2014.gada tā atkal tiek pasniegta katru gadu.

Pagājušajā gadā par labāko spēlfilmu tika atzīta Viestura Kairiša “Melānijas hronika”, par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu – Uģa Oltes un Mortena Trovika “Atbrīvošanas diena”, balvu kā labākā dokumentālā īsfilma ieguva Andreja Verhoustinska kinolente “Lidija”, savukārt labākās animācijas filmas titulu ieguva Edmunda Jansona “Bize un Neguļa”.