Kokapstrādātājiem “Vika Wood” un “Byko-Lat” veiktas izmaiņas padomes sastāvā un mainījies īpašnieks

0

Rīga, 18.maijs, LETA. Kokapstrādes uzņēmumiem Latvijā “Vika Wood” un “Byko-Lat” ir mainījies īpašnieks un notikušas izmaiņas padomes sastāvā, liecina informācija “Firmas.lv”.

Līdz šim abu uzņēmumu īpašnieks bija Islandes kompānija “Norvik”, taču nu par uzņēmumu jauno īpašnieku kļuvis Zviedrijas uzņēmums “Bergs Timber”, kuram “Norvik” ir lielākais akcionārs.

Izmaiņas kompāniju īpašnieku sastāvā notikušas 15.maijā, bet izmaiņas Komercreģistrā reģistrētas 18.maijā.

Tāpat “Vika Wood” un “Byko-Lat” reģistrētas izmaiņas padomes sastāvā. “Vika Wood” padomes locekļa amatu ir atstājis Sandijs Āboliņš-Ābols, bet viņa vietā padomes locekļa amatā iecelts Pēters Ūlofs Nilsons. Savukārt “Byko-Lat” padomes locekles amatu atstājusi Brinja Haldorsdotira, bet viņas vietā šajā amatā stājies Pēters Ūlofs Nilsons.

Jau ziņots, ka “Bergs Timber” iesniedzis nodomu protokolu savam lielākajam akcionāram Islandes kompānijai “Norvik” par gatavību pārņemt “Norvik” piederošos kokapstrādes uzņēmumus Latvijā, Igaunijā un Lielbritānijā. “Bergs Timber” Latvijā ir gatavs pārņemt kompānijas “Vika Wood” un “Byko-Lat”, Igaunijā – “Laesti” un EWP, bet Lielbritānijā – “British Continental Wood Products”.

“Byko-Lat” ir dibināts 1993.gadā un ir viens no vadošajiem koksnes produkcijas eksportētājiem Latvijā. Uzņēmumam ir divas ražotnes Kocēnu un Amatas novadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 48 151 eiro.

“Vika Wood” nodarbojas ar koksnes mehānisku apstrādi, iegūstot zāģmateriālus un kokzāģēšanas blakusproduktus – šķeldu, zāģu skaidas un mizas. Uzņēmums ir reģistrēts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 8,618 miljoni eiro.