Konkursa “Supernova 2019” pusfinālā tikuši gan konkursa veterāni, gan jauni izpildītāji

0

Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2019” divos pusfinālos piedalīsies gan šī konkursa bijušie dalībnieki, gan arī jauni izpildītāji, aģentūru LETA informēja konkursa pārstāvji.

No 33 dalībniekiem, kuri novembrī piedalījās otrajā atlases kārtā, uzstājoties žūrijas priekšā, dalībai konkursā izvēlēti 16 pretendenti. Piektās sezonas pusfinālos iekļuvuši Samanta Tīna, Markus Riva, Elza Rozentāle, Edgars Kreilis, Adriana Miglāne, “Double Faced Eels”, “Dziļi Violets feat. Kozmens”, “Laime Pilnīga”, “Laika Upe”, “Carousel”, “Kris & Oz”, Kristiāna Bumbiere, Alekss Silvērs, Aivo Oskis, Kristīne Pastare (Peress), Līga Rīdere.

Vairāki iepriekšējo sezonu dalībnieki konkursā atgriežas kā dziesmu autori. Piemēram, Aminata ir sacerējusi Aleksa Silvēra izpildīto dziesmu “Fireworks” un “Supernovā” piedalās jau ceturto reizi, bet Jānis Driksna, kurš iepriekš veiksmīgi startējis gan kā autors, gan kā izpildītājs grupas “My Radiant U” sastāvā, šogad “Supernovā” piedalās kā Adrianas Miglānes izpildītās dziesmas “Scared of love” autors. Savukārt Mārtiņš Gailītis jeb Marka konkursā debitē gan kā autors, gan kā izpildītājs un producents – viņš ir producējis ne vien savas grupas “Double Faced Eels” dziesmu, bet ir viens no producentiem Kristiānas Bumbieres izpildītajai dziesmai “Remedy”. Kopā ar grupas biedru Reini Straumi viņš kā autors piedalījies arī Elzas Rozentāles dziesmas “You came on tiptoe” radīšanā.

Iepriekšējās sezonas dalībnieki “In My Head” šogad palīdzējuši radīt grupas “Laika Upe” dziesmu, bet TV šova “X Faktors” žūrijas pārstāvis un grupas “Instrumenti” dalībnieks Reinis Sējāns “Supernovā” debitē kā producents Kristīnes Pastares izpildītajai dziesmai “Smaragdi un pelni”. Nevienu “Supernovas” sezonu nav izlaidis ne vien dziedātājs Markus Riva, bet arī producents Kaspars Ansons, kurš šoreiz producējis Adrianas Miglānes un Aleksa Silvēra dziesmas. Kaspars Ansons ir līdz šim veiksmīgākais konkursa producents, kura dziesmas “Supernovā” katru gadu iekļuvušas finālā un divas reizes plūkušas uzvaras laurus.

“Supernova 2019” pusfinālos piedalās divas dziesmas ar nosaukumu “Fire” – vienu izpilda grupa “Double Faced Eels”, bet otru – Edgars Kreilis. Savukārt Aleksa Silvēra izpildītajai un Aminatas sarakstītajai dziesmai dots nosaukums “Fireworks”. Mārcis Vasiļevskis kā izpildītājs piedalās divos skaņdarbos – dueta “Carousel” sastāvā un savā ierastajā ampluā grupā “Laime Pilnīga”.

Visas 33 dziesmas, kas bija izturējušas pirmo atlases kārtu, konkursa mājas lapā un projekta “Youtube” kontā vērtēt varēja arī plašāka sabiedrība. Balsojot “Par”, “Pret” vai atstājot dziesmu “Rezervē”, tā saucamā tautas žūrija savu viedokli izteikusi vairāk nekā 34 000 reižu. Vislielāko atbalstu tautas balsojumā jeb “Par” saņēmusi apvienības “Dziļi violets feat. Kozmens” “Tautas dziesma”. Otra populārākā dziesma tautas balsojumā ir Adrianas Miglānes “Scared of Love”, bet trešajā vietā ierindojusies “Double Faced Eels” dziesma “Fire”.

Savukārt “Supernova” “Youtube” kanālā divas populārākās dziesmas, kuru video bija skatīti vairāk nekā 18 000 reižu, bija Markus Riva izpildītā “You make me so crazy” un tautas balsojuma līderu “Dziļi violets feat. Kozmens” “Tautas dziesma”. Viņiem seko Adrianas Miglānes dziesmu “Scared of love”, kas skatīta vairāk nekā 15 000 reižu.

Konkursa “Supernova 2019” pirmajā atlases kārtā dziesmas un to hita potenciālu vērtēja 11 žūrijas pārstāvji, kuru vidū bija to Latvijas vadošo radio staciju programmu direktori un mūzikas redaktori, kuras atbalsta un atskaņo Latvijā radītu mūziku un vietējos māksliniekus. Tāpat atlases žūrijā bija vienas no pasaulē vadošajām mūzikas izdevniecībām “Universal Music Group” Baltijas un Somijas reģiona repertuāra nodaļas pārstāvji.