Kooperatīva “Māršava” apgrozījums pērn saruka par 42,5%

0

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Māršava” apgrozījums aizvadītajā gadā bija 4,877 miljoni eiro, kas ir par 42,5% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva zaudējumi sasniedza 256 229 eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina informācija “Firmas.lv”.

Kooperatīva vadības ziņojumā teikts, ka “Māršava” 2018.gadā iepirka 15591 tonnu piena no kopumā 83 saimniecībām, kas ir par 7266 tonnām mazāk nekā 2017.gadā. No kooperatīva biedriem aizvadītajā gadā iepirkto pienu “Māršava” realizēja Latvijas un Eiropas Savienības (ES) piena pārstrādes uzņēmumiem – “Latvijas pienam”, zemnieku saimniecībai “Kalnbudes”, “Rūjienas saldējumam”, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Piena ceļš”, “Cesvaines pienam”, lauksaimniecības pakalpojumu piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai “Piena loģistika”, kā arī realizēja Igaunijā.

Kooperatīva vadības ziņojumā norādīts, ka “Māršava” pērn pārtraukusi nodarboties ar piena pārstrādi un turpmāk nodarbojās tikai ar pamatdarbību – piena iepirkšanu no kooperatīva biedriem un tā pārdošanu. Kooperatīvs pērn iegādājās vienu piena pārvadāšanas automašīnu 18 700 eiro vērtībā.

“Māršava” aizvadītajā gadā pārtrauca lopbarības un lauksaimniecības preču sagādi kooperatīva biedriem, taču turpināja fermu un ganāmpulku preču mazumtirdzniecību, preces iegādājoties iekšzemē un ievedot no citām ES valstīm.

“Māršava” vadība informē, ka pērn norakstīts bezcerīgā debitora – “Latvian Dairy” – parāds 328 835 eiro apmērā, jo “Latvian Dairy” tika uzsākts maksātnespējas process. Līdz ar to “Māršava” aizvadīto gadu ir noslēgusi ar 256 229 eiro zaudējumiem, kuri tiks dzēsti no iepriekšējo gadu uzkrātās peļņas.

Turpmāk “Māršavas” valde ir iecerējusi ļoti rūpīgi strādāt pie izmaksu samazināšanas un piena apmēra palielināšanas, lai nākamā gada saimnieciskās darbības rezultāts būtu pozitīvs.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā uzņēmums strādāja ar 8,476 miljonu eiro apgrozījumu un 3322 eiro peļņu.

Kooperatīvs ir reģistrēts 2008.gadā. “Māršava” iepērk pienu no kooperatīva biedriem un realizē to Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem, kā arī eksportē. Kooperatīvam pērn gada izskaņā bija kopumā 76 biedri.