“KPV LV” rosinās likvidēt koalīcijas padomi un ministrijas pārveidot par sekretariātiem

0

Rīga, 17.maijs, LETA. Partija “KPV LV” uzskata, ka Latvijā ir pārāk daudz nozaru padomju, kas izkropļo valsts pārvaldību, bet koalīcijas padome ir jālikvidē, intervijā aģentūrai LETA norādīja “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

“KPV LV analītiskā grupa ir izpētījusi, ka patlaban darbojas apmēram 160 padomes. Un visu padomju “māte” ir Koalīcijas padome. Līdz ar to ir izveidojusies situācija, ka cilvēki padomēs anonīmi dod sev izdevīgus risinājumus valsts pārvaldes jautājumos. Padomes šobrīd ir lobēšanas veids, kas izkropļo Latvijas pārvaldību. Koalīcijas padome ir jālikvidē, jo tā nav atrunāta ne Satversmē, ne Saeimas Kārtības rullī. Turklāt Koalīcijas padome degradē publisko diskusiju,” ir pārliecināts Zakatistovs.

“KPV LV” vēlas redzēt mazāku ministriju skaitu. “Patlaban Latvijā ir 13 ministrijas, mēs atstāsim septiņus ministrus kopā ar Ministru prezidentu,” teikts “KPV LV” priekšvēlēšanu programmā. Ministriju vietā “KPV LV” sola izveidot nepolitiskus sekretariātus. Šobrīd ministrijās atbildība ir ļoti sadalīta. Valsts pārvalde tikai pieņem jaunas politikas, bet neseko līdzi esošo politiku lietderībai un efektivitātei. Sekretariāta pienākums būtu vākt datus, uz pierādījumiem balstītu informāciju, lai palīdzētu lēmumu pieņēmējiem. Sekretariātiem pamatā būtu pētnieciskā un atbalsta funkcija. Patlaban tā netiek veikta vai tiek veikta sliktā kvalitātē.

“Mēs mēģināsim salauzt tās “hercogistes”, kas šobrīd ir ministrijas un resori, kur katras kontrolē ir savi uzņēmumi,” uzsver Zakatistovs. “KPV LV” piedāvā Ekonomikas ministrijas sastāvā izveidot atsevišķu valsts uzņēmumu pārvaldības sekretariātu, lai vadītu tos no viena centra. “KPV LV” plānā vairs nav izglītības ministrijas – izglītības nozares sekretariātu, tāpat kā labklājības, veselības, kultūras un vides aizsardzības sekretariātus, “KPV LV” redzējumā, pārraudzītu sociālo lietu ministrs.