Kravčenoka/Graudiņa izšķirošajā mačā nodrošina iekļūšanu PK posma Ķīnā izslēgšanas sacensībās

0
Tīna Graudiņa (nr.1, sarkns), Anastasija Kravčenoka (nr.2, sarkans) un Nadežda Makroguzova (nr.1, pelēks) Eiropas U-22 čempionātā pludmales volejbolā finālā.

Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāris Anastasija Kravčenoka un Tīna Laura Graudiņa piektdien Ķīnā sasniedza Pasaules kausa četru zvaigžņu posma izslēgšanas sacensības.

Ar 17.numuru izliktās Kravčenoka/Graudiņa A grupas spēlē un izšķirošajā spēlē par vietu izslēgšanas sacensībās ar 2-1 (19:21, 21:17, 4:1) pieveica ar 32.numuru izliktās ķīnietes Bai Binu un Juaņu Lueņu, kuras dueli trešajā setā gan nevarēja turpināt.

Vēl pirmajā setā Latvijas pārstāves cieta zaudējumu ar 19:21, turklāt otrajā atradās iedzinējos ar 10:13. Turpinājumā gan izdevās aizvadīt lielisku otrā seta otru pusi, kas ļāva uzvarēt ar 21:17 un panākt izšķirošo setu. Tajā Kravčenoka/Graudiņa izvirzījās vadībā ar 4:1, kad pretinieces veselības likstu dēļ atteicās no cīņas turpinājuma.

Līdz ar to Latvijas pārstāves iekļuvušas šī turnīra izslēgšanas sacensībās, kas sāksies vēlāk piektdien.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien Kravčenoka/Graudiņa ar 0-2 (13:21, 11:21) pārliecinoši zaudēja sacensību 16.numuram Anai Patrīsijai Silvai Ramusai un Rebekai Barbosai Silvai no Brazīlijas.

Vēlāk piektdien “play-off” sacensības no pirmās kārtas uzsāks Latvijas vīriešu duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuriem gaidāma cīņa pret sacensību 21.numuru Kolu Durantu un Damjenu Šumanu.

Ceturtdien pirmajā F grupas mačā ar sesto numuru izliktie Pļaviņš/Točs ar 2-0 (21:13, 21:13) pārliecinoši uzvarēja austrāliešus Kristoferu Makhjū un Zakeriju Šubertu, kuri bija izlikti ar 27.numuru un šajā turnīrā piedalījās ar rīkotāju piešķirto ielūgumu, bet pēc tam cīņā par automātisku dalību izslēgšanas turnīra otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā ar 1-2 (19:21, 21:14, 11:15) piekāpās kanādiešiem Semam Pedlovam un Semam Šekteram, kuriem šajās sacensībās piešķirts 11.numurs.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles – vispirms savā starpā tikās grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, bet vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzās. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Ar šo Pasaules kausa posmu Latvijas dueti uzsākuši kvalifikāciju 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Lai automātiski kvalificētos Olimpiādei, līdz 2020.gada jūnija vidum nepieciešams iekļūt pasaules ranga labāko piecpadsmitniekā, bet ceļazīmes būs iespējams iegūt arī nākamā gada pasaules čempionātā, Kontinentālajā kausā un olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.