Kravčenoka un Lece uzvar Batumi

0

Sezonas priekšpēdējā Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) posmā pludmales volejbolā Batumi uzvaras laurus plūca Anastasija Kravčenoka un Alise Lece, bet Mihails Samoilovs un Matīss Gabdulļins ieņēma 5. vietu.

Batumi notika EEVZA sacensības gan vīriešiem, gan sievietēm. Abās piedalījās pa vienam duetam no Latvijas, un labāk veicās Anastasijai Kravčenokai un Alisei Lecei, kuras apliecināja favorīšu statusu, izcīnīdamas 1. vietu. Grupā viņas ar 2:0 (13, 13) apspēlēja Ukrainas duetu Anna Čečeļņicka/Darja Romaņuka (8.), ceturtdaļfinālā 22 minūtēs tika galā ar mājiniecēm Irinu Kahadzi un Irinu Čelidzi – 2:0 (7, 14), bet pusfinālā nepilnā pusstundā apspēlēja labi pazīstamās baltkrievietes Viktoriju Sjakretavu un Ļizavetu Čabai (5.) – 2:0 (15, 12).

Finālā cīņa iznāca spraigāka, taču setu galotnē meistarīgākas un aukstasinīgākas bija Latvijas spēlētājas, pārspējot krievietes Darju Rudihu un Jeļizavetu Zajoņckovsku (2.) ar 2:0 (19, 22). Par šo panākumu latvietes nopelnīja 120 pasaules ranga punktus.

Ar 72 pasaules ranga punktiem mājās atgriezīsies Matīss Gabdulļins un Mihails Samoilovs (5.). Viņi grupā apspēlēja divus mājinieku duetus. Ar 2:0 (16, 19) tika pārspēti Daviti Tšhomaria un Miheils Jajvani (12.) un ar 2:0 (9, 9) – Badri Nucubidze un Danieli Heirabadi (4.).

Tālāk par ceturtdaļfinālu šoreiz tikt nebija lemts. 0:2 (-16, -20) zaudējums krieviem Daņiilam Kuvičkam un Antonam Kisļicinam (9.), un dalīta 5. vieta.

Jau sestdien gan sievietēm, gan vīriešiem sāksies sezonas pēdējais EEVZA posms Krievijas kūrortpilsētā Sočos. Dalībnieku sarakstā gan šobrīd neviena Latvijas dueta nav.