Krimināllietā par Ogres pašvaldības policista Lauzuma izraisīto traģisko avāriju par cietušo atzīts bojāgājušā brālis

0

Krimināllietai par Ogres pašvaldības policista Jura Lauzuma 2013.gadā izraisīto traģisko avāriju nonākot Zemgales apgabaltiesā, par cietušo atzīts negadījumā bojāgājušā brālis, jo bojāgājušā tēvs ir miris, noskaidroja aģentūra LETA.

Lauzuma lietu apelācijas instance sāka skatīt vakar, un iztiesāšana tika atlikta līdz 2019.gada 21.janvāra plkst.10 saistībā ar cietušā lūgumu iepazīties ar lietas materiāliem. Tiesneša palīdze Ineta Sņegireva aģentūrai LETA skaidroja, ka cietušais tikai vakar tiesas sēdē atzīts par cietušo, jo iepriekšējais cietušais kriminālprocesā miris. Proti, tagad par cietušo atzīts bojāgājušā vīrieša brālis, jo tēvs, kurš lietā iepriekš bija atzīts par cietušo, nesagaidot lietas iztiesāšanu apgabaltiesā, ir miris.

Jau vēstīts, ka šogad februārī Ogres rajona tiesā Lauzumu atzina par vainīgu un viņam noteica sodu 60 minimālo algu jeb 25 800 eiro apmērā un uz diviem gadiem atņēma autovadītāja tiesības. Vieglāks sods par prokurora prasīto tika noteikts, jo neesot ievērotas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā. Par šādu spriedumu tiesā tika saņemts prokurora apelācijas protests, un tā nosūtīta Zemgales apgabaltiesai.

Lietu apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā skata Visvaldis Sprudzāns.

Jau vēstīts, ka Lauzums apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas – par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Traģiskais negadījums notika 2013.gada 28.februārī Daugavpils šosejas krustojumā ar Akmeņu ielu. Toreiz Pašvaldības policijas vecākā inspektora Lauzuma un cita kārtībnieka patruļmašīna sadūrās ar automašīnu “Volkswagen”, un “Volkswagen” vadītājs mira notikuma vietā.

Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis toreiz aģentūrai LETA paziņoja, ka ekipāžai, braucot uz izsaukumu, bija ieslēgti skaņas un gaismas signāli. Prokuratūra uzskata, ka operatīvajam transportlīdzeklim nebija pamata lietot bākugunis un skaņas signālu un traukties lielā ātrumā.