Latvijā desmito gadu norisināsies “Labo darbu nedēļa”

0

Desmito gadu norisināsies labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” rīkotā akcija “Labo darbu nedēļa”, aģentūru LETA informēja organizācijas pārstāve Ilze Skuja.

Viņa norādīja, ka labo darbu veikšanā aicināti aktīvi iesaistīties gan paši mazākie, gan jau pieredzējuši labo darbu veicēji, mudinot aizdomāties par katru darbu, kas citu spēj padarīt priecīgāku un atvieglo ikdienas dzīvi. “Kas otram nozīmē tik daudz, pašam darba veicējam tikai pāris mirkļu palīdzīgas rokas sniegšanas un gandarījumu par padarīto,” pauda Skuja.

“Labo darbu nedēļa” turpina Latvijas valsts simtgadē aizsākto aicinājumu dāvināt savu laiku labiem darbiem pašiem sev un Latvijai, lai kopīgi paveiktu nozīmīgas lietas.

Kā informēja Skuja, pērn akcijas aicinājumam atsaucās vairāk kā 17 000 cilvēku, paveicot vairāk kā 400 labos darbus gan Latvijā, gan ārvalstīs. Tika sniegta palīdzība gan līdzcilvēkiem, dzīvniekiem, gan arī sakoptas privātās un sabiedriskās teritorijas un piemiņas vietas.

Pēc Skujas paustā, akcijas dziļākā jēga un būtība ir mudināt cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos vai “Labo darbu nedēļā”, bet arī ikdienā. “Palīdzēt – tas var būt patīkami, aizraujoši un tik ļoti nozīmīgi grūtos brīžos. Palīdzība vairo arī prieku un gandarījumu pašam palīdzētājam. Palīdzot var lietderīgi pavadīt laiku ar draugiem, atrast jaunus draugus, sadarbības partnerus un idejas tālākiem darbiem,” skaidroja organizācijas pārstāve.

Akcijas laikā darbojas interaktīva mājas lapa ar Latvijas karti, kurā ikvienam dalībniekam ir iespēja atzīmēt savu plānoto vai paveikto labo darbu.

“Labo darbu nedēļa 2018” veltīta Latvijas valsts simtgadei un tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Kultūras ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju.