Latvijā nākamajā gadā notiks Eiropas U-19 čempionāts telpu futbolā

0

Latvija ieguvusi tiesības nākamā gada septembrī rīkot pirmo Eiropas U-19 čempionātu telpu futbolā, aģentūru LETA informēja Latvijas Futbola federācija (LFF).

Rīkošanas tiesības LFF piešķīra Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) izpildkomiteja un šis ir pirmais UEFA pārraudzīto sacensību finālturnīrs, kura organizēšana uzticēta Latvijai.

Finālturnīrs ar kontinenta astoņu spēcīgāko komandu dalību plānots “Arēnā Rīga”. Latvija, kā mājiniece līdz ar to garantējusi dalību finālturnīrā.

Uz šo sacensību rīkošanu pretendēja arī Gruzija, bet pirmajā pieteikumu pieņemšanas posmā starp potenciālajiem turnīra saimniekiem bija arī Horvātija, Ungārija, Portugāle, Krievija un Ukraina, kuras gan vēlāk no cīņas izstājās.

Sākot no 2019.gada, Eiropas čempionāts U-19 telpu futbola izlasēm notiks reizi divos gados. Atlases sacensības finālturnīram veidos priekšsacīkšu kārta (2019. gada janvāris) un pamatturnīra kārta (2019. gada marts), bet finālturnīrs ar Rīgā notiks no 8. līdz 14.septembrim. Tajā astoņas komandas būs sadalītas divās apakšgrupās, pa divām labākajām iekļūstot pusfinālā.

Pašlaik zināms, ka priekšsacīkšu kārtā par divām ceļazīmēm uz pamatturnīra kārtu spēkosies astoņu valstu izlases, bet pie automātiskas vietas pamatturnīrā tikušas 26 citu valstu izlases.

Priekšsacīkšu kārtas izloze paredzēta 1.novembrī.

LFF līdz norādītajam termiņam – šī gada 25.jūlijam – bija iesniegusi UEFA visu nepieciešamo dokumentāciju, tādējādi apliecinot vēlēšanos organizēt turnīru Latvijā. Dokumentācijā tika iekļauts pamatojums turnīra rīkošanai mūsu valstī, prasītā informācija, tostarp, par treniņu hallēm, viesnīcām komandu un oficiālo personu izmitināšanai, kā arī norādīta provizoriskā finālturnīra spēļu norises vieta – “Arēna Rīga”, kas atbilst uzstādītajiem kritērijiem šāda mēroga finālturnīra rīkošanai.