Latvijai programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanai šogad pieejami teju 1,3 miljoni eiro

0

Latvijai programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanai šogad pieejami teju 1,3 miljoni eiro, aģentūrai LETA norādīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā (JSPA).

2019.gadā “Eiropas Solidaritātes korpusa” projektus varēs iesniegt trīs reizes – līdz 7.februārim, līdz 30.aprīlim un līdz 1.oktobrim. Kopējais plānotais 2019.gada Latvijas budžets “Eiropas Solidaritātes korpusa” projektu realizēšanai ir 1,128 miljoni eiro.

Lai visā Eiropā veicinātu solidaritāti kā vērtību, kā arī iesaistītu jauniešus sabiedrībā aktuālu izaicinājumu risināšanā, JSPA aicina jauniešus, nevalstiskā sektora biedrības un organizācijas, kā arī pašvaldību un valsts iestādes izmantot visas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” sniegtās iespējas.

Šis ir otrais gads programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ciklā, kas kopumā ilgst no 2018.gada līdz 2020.gadam. Programmā jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem ir iespēja doties brīvprātīgajā darbā (gan starptautiskā, gan atsevišķos gadījumos nacionālā), strādāt atmaksātu praksi vai darbu, kā arī īstenot pašiem savus Solidaritātes projektus, kuru mērķis ir risināt kādu sabiedrībā aktuālu izaicinājumu.

Šī ir pirmā Eiropas Savienības (ES) programma, kura nodrošina finansiālu atbalstu jauniešu iesaistīšanai darba tirgū, skaidroja JSPA.

Pērn oktobrī tika īstenots pirmais programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkurss. Tajā tika saņemti 44 projektu pieteikumi, no kuriem – 24 brīvprātīgā darba projektu pieteikumi, 19 – solidaritātes projekti, viens darba un prakses projekts. Projektu pieteikumi tika saņemti no 21 Latvijas pašvaldības.

17.janvārī plkst.10.30 viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga” notiks JSPA organizēts informatīvs bezmaksas seminārs, kurā tiks informēts par programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” jaunumiem.

Latvijā “Eiropas Solidaritātes korpusu” administrē JSPA. Ideja par šādas programmas nepieciešamību radās jau 2016.gada nogalē, kad Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers savā runā par stāvokli ES paziņoja par ieceri izveidot Eiropas Solidaritātes korpusu, radot iespējas jauniešiem, kas vēlas sniegt nozīmīgu ieguldījumu sabiedrībā un izrādīt solidaritāti.

“Eiropas Solidaritātes korpuss” ir ES programma, kuras mērķis ir veicināt solidaritāti, iesaistot organizācijas un jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem solidaritātes aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, uzlabo jauniešu kompetences, sekmē sociālo iekļaušanu un Eiropas vērtību stiprināšanu.