“Latvijas balzams” dividendes no pagājušā gada peļņas neplāno maksāt

0
AS "Latvijas balzams" atjaunotais logo, atzīmējot uzņēmuma 115.dzimšanas dienu.

Alkoholisko dzērienu ražotājs “Latvijas balzams” dividendes no pagājušā gada peļņas neplāno maksāt, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga” par akcionāru kārtējās sapulces lēmumu projektiem.

Akcionāru kārtējā sapulcē “Latvijas balzama” 2018.gadā gūto peļņu 9,387 miljonu eiro apmērā plānots atstāt nesadalītu un izmantot kompānijas konkurētspējas stiprināšanai.

Vienlaikus akcionāru kārtējās sapulces, kas notiks 27.jūnijā, darba kārtība papildināta ar diviem jautājumiem – kompānijas akcionāri plāno apstiprināt arī padomes atalgojuma politiku, kā arī lemt par padomes iecelšanu un atlīdzības noteikšanu padomei.

Tostarp atbilstoši “Latvijas balzama” akcionāra “Amber Beverage Group Holding” rosinājumam kompānijas padomē arī uz nākamo pilnvaru termiņu plānots iecelt Pjotru Avenu, Rolandu Gulbi un Valižanu Abidovu, savukārt no jauna kompānijas padomē plānots iecelt Aleksandru Maslo un Velgu Celmiņu. Tādējādi plānots, ka darbu “Latvijas balzama” padomē neturpinās Sergejs Ļimarenko un Oļegs Alainis.

Akcionāri plāno noteikt, ka kopējais padomes ikgadējais atlīdzības fonds nevarēs pārsniegt 130 000 eiro.

Jau vēstīts, ka “Latvijas balzama” akcionāru kārtējā sapulcē plānots pieņemt zināšanai arī kompānijas valdes un padomes ziņojumus, kā arī zvērināta revidenta atzinumu, apstiprināt “Latvijas balzama” 2018.gada pārskatu, kā arī ievēlēt revidentu 2019.gada pārskatu revīzijai un noteikt revidentam atlīdzību.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Latvijas balzams” pagājušajā gadā strādāja ar 75,138 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 8,8% un sasniedza 9,387 miljonus eiro.

“Latvijas balzama” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā. Kopš 2015.gada “Latvijas balzams” ir daļa no “Amber Beverage Group”.