“Latvijas pasts” iegādājies ar zīmolu “Pasta stacija” strādājošo pasta termināļu tīklu

0

“Latvijas pasts” no riska kapitāla fonda “BaltCap” ir iegādājies ar zīmolu “Pasta stacija” strādājošo 61 pasta termināļa tīklu, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas pārstāve Gundega Vārpa.

Darījumā “Latvijas pasts” iegūst pilnīgi visus “BaltCap” piederošos “Pasta stacijas” patlaban funkcionējošos pasta termināļus jeb pakomātus, tādējādi būtiski paplašinot sūtījumu izsniegšanas iespējas.

Parakstot līgumu ar “BaltCap”, “Latvijas pasts” īpašumā iegūst 61 pasta termināļa tīklu interneta veikalu sūtījumu saņemšanai. “Latvijas pasts” pārņems arī attiecīgo programmnodrošinājumu, dokumentāciju, pakomātu atrašanās vietu īres līgumus, klientu portfeli un klientu servisa darbiniekus.

“Latvijas pasta” pakomātu tīkla atklāšana notiks 22.augustā plkst.11 tirdzniecības centrā “Akropole”.

Līdzšinējā “Pasta stacija” termināļu operatore “Post Service Kurzeme” reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatkapitāls ir 997 834 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks kopš 2019.gada pavasara bija komandītsabiedrība “BaltCap Latvia Venture Capital Fund”, kamēr iepriekš tās īpašumā bija 52,38% kapitāldaļu, bet Krievijas pilsonim Leonīdam Kaļiņinam piederošās SIA “Postservice Group” īpašumā bija 47,62% kapitāldaļu, liecina “Firmas.lv” informācija.

2018.gadā “Post Service Kurzeme” apgrozījums bija 286 015 eiro apmērā, kas ir par 7,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās par 8,2% un bija 98 733 eiro. Vienlaikus kompānijas bilance atklāj, ka “Post Service Kurzeme” iepriekšējo gadu nesegtie zaudējumi pagājušā gada beigās bija 1,266 miljonu eiro apmērā. Kompānijai 2019.gada augusta sākumā bija arī Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds 35 985,39 eiro apmērā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2018.gadā “Latvijas pasta” apgrozījums bija 89,11 miljoni eiro, kas ir par 17,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 18,7% un bija 2,011 miljoni eiro.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums.